Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budowadomu hej muszę podjąć decyzję czym pokryć dach,

dachówka ceramiczna, betonowa albo blachodachowka

ceny za materiał na cały dach z grubsza (laty kontrlaty rynny, pasy pod i nad rynnowe deska czołowa membrana i material do pokrycia)
ceramiczna 40k, betonowa 33k, blachodachowka 29k

co radzicie?
  • 19
@KrowkaAtomowka: Betonowy Brass z powłoką Cisar, ładnie się błyszczy i mieni na słońcu na wzór ceramiki a i powłoka wytrzymuje duużo dłużej niż zwykłe betonowe Lumino
Będzie z połowę tańsza niż ceramika. Nie bierz blachy bo za blachę która wytrzyma odpowienio długo zapłacisz więcej niż za betonową a te tańsze blachy to syf

Edit: dopiero teraz doczytałem Twoje wyceny i sądząc po różnicy cen to musisz mieć małą powierzchnię dachu, z
@KrowkaAtomowka: Jeśli nie zależy Ci na kwestiach etetycznych to betonowa też jest dobra, jeśli planujsze montaż PV na dachu to nawet lepsza bo spokojnie można po niej chodzić. Tylko zwykła powłoka będzie szybciej zarastała mchem, szczególnie jeśli masz drzewa w pobliżu dachu. Jednak z taką różnicą ceny warto dołożyć do ceramiki
@KrowkaAtomowka: Mogę polecić tylko taką, którą mam na dachu ;) Roben Piemont, typ holenderski jeśli mnie pamięć nie myli. Nie jest całkiem płaska, natomiast prezentuje się bardzo dobrze na nowoczesnym domu i z pewnością będzie sporo tańsza od Brassa, ponieważ jest produkowana u nas. Dostepna lokalnie, można dokupić w każdym momencie jeśli zabraknie, czyli nie trzeba brać na zapas i później się bujać z pozostałościami. Dachówka płaska nie wybacza żadnego błędu.
ProgramistaNaBudowie - @KrowkaAtomowka: Mogę polecić tylko taką, którą mam na dachu ;...

źródło: IMG_1071

Pobierz