Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, mianowicie na mojej wsi zostało trochę pieniędzy i ogłosili dość proste dofinansowanie do założenia działalności w lokalnej grupie trakt piastów czy coś takiego. Wymagania nie są duże, ponieważ oni po prostu nie chcą odsyłać pieniędzy do Brukseli. Przyznawane były punkty i osoby z największą ilością dostają dofinansowanie. I teraz najważniejsze - oni dają 3 pubkty za bycie kobietą, czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Oczywiście w tym trakcie piastów pracuje 6 osób i oczywiście 6 kobiet, a na spotkaniu kierowniczka powiedziała, że oni mogli wybrać za co przyznają 3 punkty i wybrały, że za bycie kobietą. W rozmowie sama przyznała, że ma 3 córki feministki więc wątpię by sama nie była feministką.
Punktów łącznie można zdobyć 25, ale większość za jakieś spotkania lub konsultacje, na których był każdy XD.
#pieklomezczyzn #pieknokobiet #afera #dofinansowanie #feminizm #rownouprawnienie
bober234 - Mirki mam pytanie, mianowicie na mojej wsi zostało trochę pieniędzy i ogło...

źródło: IMG_1099

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
ilością dostają dofinansowanie. I teraz najważniejsze - oni dają 3 pubkty za bycie kobietą, czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Oczywiście w tym trakcie piastów pracuje 6 osób i oczywiście 6 kobiet, a na spotkaniu kierowniczka powiedziała, że oni mogli wybrać za co przyznają 3 punkty i wybrały, że za bycie kobietą. W rozmowie sama przyznała, że ma 3 córki feministki więc wątpię by sama nie była feministką.

Punktów łącznie
  • Odpowiedz
@bober234: Powiedz, że jesteś kobietą uwięzioną w ciele kobiety - dostaniesz 6 punktów. Wiem, że to gimbusiarski żart, ale jak się w ten sposób nie będzie walczyć z tego typu zagrywkami to za parę lat się obudzimy z cenami za bilety 200% dla mężczyzn i argumentacją, że to dlatego, że mój prapradziadek mógł jeździć na koniu okrakiem a praprababcia nie.

Defaworyzacja - co to #!$%@? jest za słowo?
  • Odpowiedz
@bober234: zaznacz, ze tak a potem niech ci udowodnią ze nie jesteś kobieta. Zrobisz gownoburze na pol Europy jak zacznie się temat o dyskryminacji transow w Polsce
  • Odpowiedz
KONSTYTUCJA art. 33 1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.
  • Odpowiedz
Nawet w konkursach UE kobiety mają więcej punktów więc to nie jest jakiś odosobniony przypadek. Nikt się tym nawet nie zainteresuje, bo to zwyczajnie standard.


@djtartini1: To nie tylko standard ale również polityka Unii Europejskiej.
@bober234: Polska konstytucja zakazuje dyskryminacji, Unia Europejska do dyskryminacji mężczyzn zachęca.
  • Odpowiedz
@bober234: Generalnie wyglądało to tak, że 15-20 lat temu w UE przeprowadzono badania, w których wyszło, że większość kobiet nie pracuje i pracuje głównie mężczyźni (wybaczcie, ale nie pamietam jaka to była dysproporcja). Eksperci uwiedli i zaczęli się zastanawiać czy to dobrze czy to źle. Europa potrzebuje siły roboczej - można było albo zaktywizować kobiety, ale zwiększyć dzietność albo sprowadzić migrantow.

Zwiększyć dzietność - pomysł dobry, ale ma minusy. Polityki prorodzinne
  • Odpowiedz
  • 7
@bober234 3 dawali za kobiety, byciem niepełnosprawnym lub do 26. roku życia.
moja panną się ubiegała.
prawdę mówiąc finalnie nie miało to znaczenia, bo każdy miał różnice większe niż 3, ale to jest chore.
  • Odpowiedz
@bober234: Jest to zgodne z europejską kartą praw podstawowych z 2012r. Pkt mogą być przyznawane ale nie musza.
Używa się tego zazwyczaj, kiedy dana płeć jest niedoreprezntowana w danej dziedzinie, która dotyczy celu projektu i grupy docelowej
  • Odpowiedz