Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, mianowicie na mojej wsi zostało trochę pieniędzy i ogłosili dość proste dofinansowanie do założenia działalności w lokalnej grupie trakt piastów czy coś takiego. Wymagania nie są duże, ponieważ oni po prostu nie chcą odsyłać pieniędzy do Brukseli. Przyznawane były punkty i osoby z największą ilością dostają dofinansowanie. I teraz najważniejsze - oni dają 3 pubkty za bycie kobietą, czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Oczywiście w tym trakcie piastów pracuje 6 osób i oczywiście 6 kobiet, a na spotkaniu kierowniczka powiedziała, że oni mogli wybrać za co przyznają 3 punkty i wybrały, że za bycie kobietą. W rozmowie sama przyznała, że ma 3 córki feministki więc wątpię by sama nie była feministką.
Punktów łącznie można zdobyć 25, ale większość za jakieś spotkania lub konsultacje, na których był każdy XD.
#pieklomezczyzn #pieknokobiet #afera #dofinansowanie #feminizm #rownouprawnienie
bober234 - Mirki mam pytanie, mianowicie na mojej wsi zostało trochę pieniędzy i ogło...

źródło: IMG_1099

Pobierz
  • 74
ilością dostają dofinansowanie. I teraz najważniejsze - oni dają 3 pubkty za bycie kobietą, czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Oczywiście w tym trakcie piastów pracuje 6 osób i oczywiście 6 kobiet, a na spotkaniu kierowniczka powiedziała, że oni mogli wybrać za co przyznają 3 punkty i wybrały, że za bycie kobietą. W rozmowie sama przyznała, że ma 3 córki feministki więc wątpię by sama nie była feministką.

Punktów łącznie
@bober234: Powiedz, że jesteś kobietą uwięzioną w ciele kobiety - dostaniesz 6 punktów. Wiem, że to gimbusiarski żart, ale jak się w ten sposób nie będzie walczyć z tego typu zagrywkami to za parę lat się obudzimy z cenami za bilety 200% dla mężczyzn i argumentacją, że to dlatego, że mój prapradziadek mógł jeździć na koniu okrakiem a praprababcia nie.

Defaworyzacja - co to #!$%@? jest za słowo?
@bober234: Generalnie wyglądało to tak, że 15-20 lat temu w UE przeprowadzono badania, w których wyszło, że większość kobiet nie pracuje i pracuje głównie mężczyźni (wybaczcie, ale nie pamietam jaka to była dysproporcja). Eksperci uwiedli i zaczęli się zastanawiać czy to dobrze czy to źle. Europa potrzebuje siły roboczej - można było albo zaktywizować kobiety, ale zwiększyć dzietność albo sprowadzić migrantow.

Zwiększyć dzietność - pomysł dobry, ale ma minusy. Polityki prorodzinne
@bober234: Jest to zgodne z europejską kartą praw podstawowych z 2012r. Pkt mogą być przyznawane ale nie musza.
Używa się tego zazwyczaj, kiedy dana płeć jest niedoreprezntowana w danej dziedzinie, która dotyczy celu projektu i grupy docelowej