Wpis z mikrobloga

1104/1111 #1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z

War Games - Gry Wojenne

Uczeń szkoły średniej ma talent do hakowania (w 1983 :). Podczas próby włamu do systemu komputerowego, nieświadomie podłącza się do komputera wojennego Departamentu Obrony i inicjuje wojnę nuklearną na skalę światową.
Ostatni film dzieciństwa na liście… aż mi się smutno zrobiło.

Reżyseria: John Badham
Thriller, Sci-fi, Dramat, Akcja, Przygodowy
IMDb: 7.1/10
https://www.imdb.com/title/tt0086567/
https://upflix.pl/film/zobacz/wargames-1983
WLADCA_MALP - 1104/1111 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H  ...

źródło: war

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP ciekawostka - Ronald Reagan po obejrzeniu tego filmu zapytał się szefa sztabu, czy takie coś faktycznie mogłoby mieć miejsce. Ten odpowiedział, że jest znacznie gorzej. Między innymi dzięki temu powstał pierwszy dekret ds. cyberbezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
ciekawostka - Ronald Reagan po obejrzeniu tego filmu zapytał się szefa sztabu, czy takie coś faktycznie mogłoby mieć miejsce. Ten odpowiedział, że jest znacznie gorzej.


@Mar3czek: w tym właśnie momencie aresztowano Matthew Brodericka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Uczeń szkoły średniej ma talent do hakowania (w 1983 :)


@WLADCA_MALP: ale że co z tym 1983? Ja rozumiem, że u nas wtedy komputer to była jedna Odra na województwo (w sensie dzisiejszym, nie starym sprzed reformy samorządowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale na zachodzie komputery na początku lat 80. nie były jakimś mitycznym urządzeniem. Takie Apple II było komputerem domowym i weszło do sprzedaży w
  • Odpowiedz
  • 1
@BennyLava: a czy przypadkiem do hakowania nie potrzeba sieci komputerowej? Internet powstał 10 lat później a wcześniej tylko uniwersytety i wojsko miało jakiekolwiek połączenia telefoniczne i owszem bez zabezpieczeń więc nawet nie było co hakować jak się połączyło.
  • Odpowiedz
a czy przypadkiem do hakowania nie potrzeba sieci komputerowej?


@WLADCA_MALP: no niekoniecznie, jak wyłamiesz drzwi od serwerowni i nieproszony zaczniesz grzebać przy fizycznym terminalu to też jest haking. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Filmu co prawda nie oglądałem więc nie mogę się bezpośrednio odnieść, ale ogólne założenia nie brzmią absurdalnie. Jedynie ta szkoła średnia tutaj się nie klei, bohater musiałby być starszy i mieć dostęp w ramach uczelni.
  • Odpowiedz
a czy przypadkiem do hakowania nie potrzeba sieci komputerowej?


@WLADCA_MALP: ta sieć komputerowa wtedy nazywała się siecią telefoniczną ;) Modemy i komputery osobiste w tamtych czasach istniały, były nawet dostępne dla zwykłych ludzi (choć nietanie i raczej interesowały tylko pasjonatów, no i na zachodzie, bo u nas to nawet o telefon było bardzo trudno).
Co do sieci komputerowej to już w początku lat 80tych istniały BBSy, czyli namiastka internetu robionego przez
  • Odpowiedz