Wpis z mikrobloga

#apple #airtag

Czy nie sądzicie zeApple wprowadzilo do airtagow jakiegoś wbudowanego laga żeby uniemożliwic śledzenie w czasie rzeczywistym?
Różowa jechała dziś do roboty z moimi kluczami domowymi...
Pokazywalo praktycznie zawsze z 2 minutowym opóźnieniem. Ani razu nie pojawiło mi się "now".

Nawet kiedy odwiedzałem stronę co kilkanaście sekund. ...
  • 6
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono: to nie to. AirTag to urządzenie UWB. Sygnał rozgloszeniowy emitowany jest przez chwilę co jakiś czas. I ten czas to to twoje opóźnienie. Gdyby miał robić to co kilkadziesiąt milisekund to bateria starczała by na tydzień maks a nie ponad rok
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono: How often does an AirTag update its location? AirTags can update their location every one to two minutes. However, how often the location is updated depends on how many iPhones in the Find My network are nearby. AirTags are not real-time trackers.
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: imho costam mogli namieszać, bo podpiąłem airtaga do obroży mojego psa i dziś na spacer z nim poszedł kto inny i przez 30 minut ani razu AT nie zaktualizował swojego położenia - a osoba która była na spacerze ma ajfona.
  • Odpowiedz
@advert: gdyby AirTag miał się łączyć z każdym w okolicy i jeszcze utrzymywać połaczenie to kilka dni by w porywach działał na baterii. A może nawet godzin. To nigdy nie powstało w celu śledzenia na żywo tylko do znajdowania zagubionych rzeczy. Wady technologii która za tym stoi są zaletą jeśli chodzi o uniemożliwienie użycia jako element do śledzenia obiektów w ruchu.
  • Odpowiedz
gdyby AirTag miał się łączyć z każdym w okolicy i jeszcze utrzymywać połaczenie to kilka dni by w porywach działał na baterii.


@asdfghjkl: wiem. natomiast jeśli podczas półgodzinnego przebywania pół metra obok ajfona ani razu nie zaktualizował położenia, to znaczy że coś jest nie tak.
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono: mam podejrzenie że airtag w 99% bazuje tylko na twoim iphonie. Swojego zostawiłem w domu gdzie są jeszcze 3 iphony, i od dwóch dni nie zakutalizowała się lokalizacja. to chyba przez to zeby na odludziu nie wyśledzić że ktoś tam jest, że ktoś jest w domu.
  • Odpowiedz