Wpis z mikrobloga

@Poldek0000: taa, zwlasza gdy kobieta pracuje, dokłada do domowego budżetu, często i 50%, zawala robotę przez opiekę nad chorujacym maluchem a do tego prowadzi dom i odwala ta bardziej zmudna część opieki nad dzieckiem (ogarnianie chorób, lekarzy, szczepień, pilnowanie garderoby, etc.). Jak do tego karmi piersią dłużej niż kilka mcy, łapie przez to większą początkowa więź z dzieckiem, miesiącami nie dosypia i trudniej jej wyjść z etapu "tylko mama" to już
@ciemnienie podwójne standardy. Jak matka pcha wózek z dzieckiem to to normalne. Jak ojciec idzie z wózkiem to już "Jaki dzielny tata, POMAGA przy wychowaniu dziecka ()". Jak matka kupi pizzę na obiad to jest leniwą #!$%@?ą i nie chce się jej gotować. Jak ojciec kupi, to patrzcie jaki wyluzowany ojciec kupił dziecku pizzę. Takich przykładów jest w #!$%@?.
@ciemnienie: to że kobieta pracuje w jakimś najczęściej słodkim zawodzie w zaden sposób nie umniejsza mężczyźnie który jest najczęściej głównym źródłem finansowania rodziny. Takie mamy realia ze tak od 100lat kobiety musza pracować bo inacze budżet rodziny w życiu by się nie spinał. Z resztą w czasach pralek suszarek, zmywarek, kuchenek gazowych, wody pitnej w kranie, zakupów niemal gotowych produktów w supermarkecie, odkurzaczy samochodów itd zajmowanie sie domem to naprawdę nie
@Poldek0000 ja mam spoko żonę która widzi moje poświęcenie choć muszę przyznać dwie rzeczy:
1)coś jest w tym memeie, bo przecież matczyna miłość i wszyscy o tym pieeee-+rodlimy
2) moja żona jest dobra mama - która bije mnie na głowę w organizowaniu i opiece nad dzieckiem z punktu zdrowotnego czy rozwojowego. Jest wspaniała mama. Za rzadko jej to mówię.
grunt by podkreślić rolę każdego rodzica. Ale z ta rola taty jest tak
@typ53B: no juz nie przesadzaj, kobiety zarabiają mniej, ale rozstrzał nie jest aż tak gigantyczny. Z resztą trudno zarabiać więcej, jak przechodzisz ciążę, poród, połóg a potem przez circa dwa lata to na ciebie spada głównie zajmowanie się dzieckiem, zanim bedzie ono gotowe pojsć do jakiejkolwiek placówki. Potem dolicz rok nieregularnej pracy bo dziecko zaczyna chorować. Jak kobieta rodzi wiecej niż jedno dziecko i nie ma wsparcia innych osób, po za