Wpis z mikrobloga

640 458 + 127 + 110 + 81 + 61 + 65 + 52 + 6 + 21 + 209 + 44 + 14 + 56 + 45 = 641 349

Mazowsze, Polska południowa i Słowacja na rowerze

Turystycznie i rowerowo najlepszy okres w tym roku ()
Pierwsze dwie setki spośród 4-dniowej wyprawy (moja pierwsza wielodobowa wyprawa rowerowa) to jazdy na Śląsk. W fantastycznej pogodzie, przy słonecznej pogodzie, z wiatrem w plecy i bez żadnych opadów po drodze :]
Późniejsze jazdy mniej bogate w kilometry ale tym lepsze, bo jadąc jeszcze bardziej na południe, z widokiem na góry przejeżdżając przez Zakopane.
Obawiałem się przewyższeń, które są prawie 10-krotnie wyższe niż zazwyczaj mam do czynienia ale przy tym teście swojej formy, dałem radę i spokojnie mogę powiedzieć, że zima i reszta roku była dobrze przepracowana :)
Plan początkowo zakładał niedalekie objazdy Zakopanego przez małe ograniczenia pogodowe ale patrząc na mapę nie mogłem odpuścić okazji odwiedzenia po raz pierwszy Słowacji, która była w pobliżu, biorąc za punkt docelowy Trstanę przy Oravie, gdzie mieści się elektrownia wodna.
Deszcz zahaczył, powrót do Zakopca został mocno opóźniony ale absolutnie nie żałuję - bardzo ładne tereny po stronie słowackiej.
Udało się również zrobić okrążenie Kampinosu w potężnym tripie #200km
Zdjęcia w komentarzu poniżej.

Przebieg własny: sierpień 2023 - 1116 km

#rowerowyrownik #rower #100km #200km #ruszmazowsze #ruszwarszawa #mtb #slowacja

Skrypt | Statystyki
  • 1
  • Odpowiedz
  • 2
Zdjęcia:
1 - Droga rowerowa przy Moście Siekierkowskim - Warszawa
2 - Przystanek kolejowy - Mińsk Mazowiecki
3 - Widok na Tatry nad DK47 - Poronin
4 - Skocznie narciarskie: Wielka i Średnia Krokiew - Zakopane
5 - Kościół na Harendzie - Zakopane
6 - Widok z mostu nad Porońcem na most nad Białym Dunajcem - Poronin
7 - Most nad rzeką Orava, punkt krańcowy orawskiej części Szlaku Wokół Tatr - Trstená
ElektrizPL - Zdjęcia:
1 - Droga rowerowa przy Moście Siekierkowskim - Warszawa
2 - Pr...

źródło: trip-20230826

Pobierz
  • Odpowiedz