Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, będę 1-wszy raz szukać pracy bez zakwaterowania (udało się w końcu wyrwać z agencyjnego mieszkania).
Jakie strony z własnego doświadczenia polecacie do znalezienia pracy (z j. angielskim, bez agencyjnej patologii)?
Celuję najbardziej w housekeeping, ale wiadomo im coś sensowniejszego, tym lepiej.

#holandia #niderlandy #emigracja
  • 9
@kociamberek: Nie wiem, czy moja rada Tobie coś pomoże, bo ja żyję w Niemczech, ale:
1. Jak masz swoje mieszkanie, to już masz z górki - łatwiej znaleźć pracę mając mieszkanie, niż odwrotnie.
2. Nie bój się agencji - tylko dużych, ogólnokrajowych - z reguły mają całkiem dobre oferty, ale nie oferują kwaterunku - tak jest przynajmniej w DE. W DE dużo osób zaczyna przez agencję i jak praca i pracownik
@kociamberek: i jak celujesz w sprzątanie, to moim zdaniem jest najniżej opłacany typ pracy.
Oczywiście nie neguję, jak masz ochotę i się w tym czujesz, to w tym zakresie szukaj. Ale jak nie masz doświadczenia / wykształcenia kierunkowego na lepsze stanowiska, to nie bój się do takich firm uderzać, tym bardziej, że język angielski znasz. Często szukają człowieka, którego pod siebie przeszkolą, Ty zarobisz więcej niż w low-entry jobs, a oni
@kociamberek:
Jeżeli chodzi o duże agencje to np Randstad, Adecco, Gi Group czy Manpower(nie jestem pewien czy wszystkie działają w Holandii).
Covebo też na oferty bez zakwaterowania.
Zresztą, chyba w każdej agencji można pracować z własnym zakwaterowaniem, ale zgaduję, że nie o to Ci chodzi.
Poza tym pracy możesz szukać na werk.nl, to albo rządowa albo powiązana z rządem strona(wnioskuję po tym, że można się logować przy użyciu DigiD).
@DeutscheGesetze: Witam Mirku, mógłbyś mi powiedzieć ile kosztuję wynajem mieszkania w Niemczech?
Chodzi mi tak tylko poglądowo np. ile miasto ile w mniejszym mieście ile metrów lokalizacja itp.
Mam z tyłu głowy wyjazd do Niemiec stąd moje luźne pytanko.