Wpis z mikrobloga

Te same powody przez które ludzie insynuowali ukrywanie pedofilii w kościele przez Jana Pawła II, doprowadziły też do sytuacji w której coraz więcej ludzi w Polsce popiera Putina i Rosję.

Rosja jest w oczywisty państwem mafijnym, wysuwającym roszczenia terytorialne, jej przywódcy i oficerowie są odpowiedzialni za akty ludobójstwa na tle narodowościowym. Jednak skoro wszyscy tak twierdzą, to ja będę Rosji bronił i ją popierał tak dla kontry.

Karol Wojtyła nie tuszował pedofili w Kościele Katolickim i nie jest odpowiedzialny za zbrodnie, a patrząc przez pryzmat historyczny robił i tak więcej niż w tamtym okresie robiono. Jednak skoro wszyscy go szanują, to ja będę go szkalował tak dla kontry.

To kultura powszechnego ironizowania, upraszczania (a memy to jedno wielkie uproszczenie), wyśmiewania wychorowała ludzi jacy sami z własnej woli przesiąkają ruską propagandą bo są nauczeni stawania w kontrze jako bezdyskusyjnego dobra. Skoro szerzenie kłamstwa o Janie Pawle II jest super i takie śmieszne, to czemu szerzenie kłamstw o Rosji jako o super fajnym kraju ma być złe?

Ludzie myślą tak: "przecież ja i tak mam rację, więc jak ja kłamię to jest to kłamstwo dla wyższego dobra więc w sumie nic się nie dzieje" Dzisiejsza kultura wręcz wspiera takie myślenie, a przoduje w tym lewica, co wcale nie oznacza, że nie widzę że robi to też prawica, ale to lewica to zapoczątkowała i podciągnęła do rangi cnoty. Państwa totalitarne jak Rosja zaczeły to wykorzystywać, a partie prawicowe przyjmują nowe metody walki politycznej.

Kultura memów nie ma sensu, to jest nawet gorsze od tego co robili bumerzy, to etyka ludzi słabych chcących być w kontrze, bo to komfortowe intelektualnie. Bycie w opozycji do czegoś lub kogoś jest bardzo łatwe,a dostrzeganie prawdy o rzeczywistości trudne.

Zdajecie sobie sprawę, że Rosja i Chiny są przykładem pogardy dla człowieka we współczesnym świecie i można było tak twierdzić już wiele lat temu. Zwróćcie też uwagę, że nie przeszkadzało to zachodowi z tymi państwami handlować. A wiecie dlaczego to robiły i robią? Bo demokracja działa, ma się doskonale i politycy robią to czego ludzie chcą, a ludzie są coraz mniej moralni chcą prostych i szybkich rezultatów i prostych wyjaśnień świata.

Wielu ludzi mających się za lepszych od płaskoziemców wcale nie myśli bardziej logicznie.

#rosja #przemyslenia #socjologia #takaprawda
N.....n - Te same powody przez które ludzie insynuowali ukrywanie pedofilii w kościel...

źródło: 2bba8a6b37fe04414e74065d46de9040

Pobierz