Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#prawo #rekojmia
Mirki, ogarnia ktoś tu konsumenckie rzeczy? Kupiłem w zeszłym roku golarkę, która się zepsuła. Napisałem do sprzedawcy polubownie i mówię, że będę reklamował z rękojmi. On usilnie mnie chce przekonać, że najszybciej i najlepiej to gwarancja producenta, a nawet jeśli uzna, to wymiana tylko będzie tej rękojeści, a nie całego produktu. I teraz moje pytanie, kto ma rację? Jeśli ja chcę od umowy odstąpić, a sprzedawca się nie zgadza i proponuje wymianę, to czy nie powinien mi wymienić na nowy sprzęt oryginalnie zapakowany ze wszystkimi elementami? W skład tego wszystkiego oryginalnie wchodziła golarka, ładowarka, kilka główek i ostrza, a on chce mi tylko wymienić ten jeden element, który ma silnik. Zaznaczę, że kupiłem golarkę w 2022 i były trochę inne przepisy, ale akurat nie dotykały tej problematyki.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
@mirko_anonim: Niezależnie od przepisów bierz rękojmię. Na starych zasadach może się on zgodzić na odstąpienie, ale ma też prawo do odrzucenia twoich oczekiwań i zmienić na wymianę lub naprawę.
Dopiero przy drugiej wadzie musi zrobić to czego chcesz.

Nie dostaniesz nowego zestawu. A jeżeli tak to w ramach dobrej woli jego lub producenta jak nie robi in napraw.

W nowych przepisach już cię wręcz zmuszają do pierwszej naprawy lub wymiany.

I