Wpis z mikrobloga

Dzisiaj odwiedziłam Museum Historyczne w Sanoku. To właśnie tutaj znajduje się największa wystawa prac Zdzisława Beksińskiego.
Są to prace, które artysta na mocy testamentu przepisał muzeum w Sanoku, czyli miejscu w którym się urodził. Jest to ponad 600 prac, od drobnych rysunków, po prace na szkle, wazeliną, obrazy olejne, grafiki komputerowe, rzeźby itd. Bogactwo technik, form i tematyki poraża. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozmachu jego twórczości.

Perełką dla mnie była odtworzona pracownia z mieszkania Beksińskiego i tysiące płyt CD, kilka aparatów fotograficznych i innych ciekawych detali.
Jaram się jak pochodnia (ʘʘ)

#malarstwo #art #sztuka #sanok #beksinski
Yenn_z-Wyspy7Slonc - Dzisiaj odwiedziłam Museum Historyczne w Sanoku. To właśnie tuta...

źródło: IMG_20230824_230124

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: To mój ulubiony styl takie dark fantasy ?
Chciałbym by więcej tego typu wystaw było. Dla mnie to ciekawesze od Van Gogha , Da Vinciego czy Picasso.
WIęcej czasu poświęcam na oglądanie tapety fantasy z na pulpicie niż dzieł tych gości
PS: nie mam 15 lat

  • Odpowiedz
@Desire22: a to nie wiem, bo to by znaczyło, że muzeum musiało wypożyczyć prace Beksińskiego, natomiast nie odniosłam wrażenia że zostały jakieś "resztki", bo reszta w Gdańsku.
Edit. Sprawdziłam i faktycznie jest w Gdańsku wystawa, może cześć prac zabrali i ogólnie pozbierali z różnych miejsc obrazy.
  • Odpowiedz