Wpis z mikrobloga

Jeżeli mam płytę która wspiera PCI Express 3.0 x4 to szukać dysku ssd który wspiera max tyle tak?
Bez sensu przepłacać za te nowe ssd które wspierają PCI Express 4.0 bo i tak nie obsłuży, chyba, że i tak wydajność będzie lepsza.
Ktoś doradzi? Chcę wymienić stary dysk ssd sata na szybszy ssd m2 i nie wiem na co patrzeć. Płyta to Z370 - A-PRO. Dzięki (ʘʘ)
#pcmasterrace #informatyka #pc #komputery
  • 7
@uuujeeeedzwoniiiii: jeśli planujesz w niedalekiej przyszłości wymianę sprzętu, to możesz kupić dysk 4.0. Niemniej w codziennej pracy zapewne i tak nie zauważysz różnicy, natomiast na pewno zauważysz różnicę w cenie.

@10129: ja jednak wolę kupić w PL. Właśnie będę wysyłał terabajtówkę od TeamGroup na "naprawę". Biorąc za granicą miałbym lekkie obawy co do pomyślności rozpatrzenia reklamacji (że o kosztach wysyłki nie wspomnę).

w sumie zawsze mnie zastanawia co to za firmy podpisane 'team', ramy też są od nich.

a ten dysk jest w morleach po 180zł z kodem SCHOOL23. w sensie lexar
@gomjeden:
@gomjeden: Przeskok w szybkości ładowania danych pomiędzy SATA3 a NVMe na PCIe 3.0 to i tak jedna sekunda, więc przeskok pomiędzy PCIe 3.0 a PCIe 4.0 będzie wręcz nieodczuwalny.

Takie dłubanie w maksymalnych osiągach NVMe ma tylko sens z perspektywy pracy na plikach i technologii takich jak ReBAR moim zdaniem.

Dla mnie przepustowość SATA3 jest wystarczająca, SSD na NVMe po prostu zajmują mniej zbędnego miejsca i są tańsze.