Wpis z mikrobloga

#samochody #mechanikasamochodowa
Dziś w serwisie mi powiedzieli że nie mogą naprostować podłużnic w moim aucie. Jest po lekkiej kolizji, prawy przód i lewy tył opadają o około 0,5cm. To normalne że mówią że to niewykonalne i że przy prostowaniu zaraz całe auto będzie porysowane czy poobijane przez łańcuchy od ramy do prostowania i będę musiał je oddać do lakiernika? Dodatkowo że będzie mnie to kosztowało krocie i nie wiedzą czy da to efekt taki żeby potem przedni i tylni zderzak były idealnie dopasowane. Po prostu im się nie chciało czy o co chodzi? Aż straciłem ochotę żeby w nie inwestować a wydawało mi się że to do zrobienia u każdego blacharza który ma ramę
  • 19
@siurasek Elementarnie do prostowania przodu trzeba zdemontować panele żeby ich nie uszkodzić. Żeby złapać tył w twoim przypadku też trzeba zdemontować zderzak. Prostuje się aż wszystko pasuje, więc Miras szukaj warsztatu, który się zna na robocie.
@siurasek: może nie mają sprzętu
ja miałem taką sytuację że kolega mi składał auto po dzwonie i generalnie było kompletne ale sam stwierdził że nie jest zadowolony z efektu bo u mnie był taki ciekawy przypadek że podłużnice były proste ale w punkcie kotwiczenia do nadwozia się skrzywiły, mówiąc wprost - przestały być równolegle
chwilę pojeździłem tak ale wszystko na wybojach trzeszczało a na progach zwalniających to już w ogóle wóz
@Pangia No właśnie mają sprzęt ale znaleźli 1000 powodów żeby tego nie zrobić, mówili że tylko warsztat zajmujący się tuningiem się tego podejmie. U mnie nic nie trzeszczy i jeździ się dobrze ale brak geometrii przy wyższych prędkościach tym bardziej że są po przekątnej, z jednej strony spowodują nadsterowność a z drugiej podsterowność i dla bezpieczeństwa i dla komfortu wizualnego chciałbym zrobić auto idealnie
@siurasek Panele czyli błotnik, zderzak, maska itd. Jeśli masz body kit, to serwis polegnie bo oni czas demontażu każdego panela mają według książki. Z profesjonalnie zamontowanym bodykitem blacharz sobie poradzi, gorzej jak jest domowej roboty. Ale fachowiec wszystko Ci wytłumaczy.
@Szkodnik1 tak na piankę i #!$%@? wie czy zdrowe, póki co zrobiłem blacharke nadkola i tył blacharsko ale znad progów rdzy nie widać. Pianka używana w łodziach jest sztywniejsza i lepiej przylega do elementów. Progi wyglądają ok ale nie wiem co jest ukryte
podłużnice były proste ale w punkcie kotwiczenia do nadwozia się skrzywiły, mówiąc wprost - przestały być równolegle


@Pangia: Tak z ciekawości, gdzie auto dostało strzała ?
@cacyyy: z przodu, #!$%@?łem w auto na drugim pasie, człowiek młody i głupi był
żeby było śmiesznie to silnik nietknięty, zapalił od kopa, rozrząd cały, płyn nie wyciekł, nawet chłodnica klimy przeżyła względnie nienaruszona ale wszystkie zaczepy były #!$%@? więc i tak poszło do wymiany wszystko