Wpis z mikrobloga

Po co ludzie kupują muscle cary w wersjach innych niż cabrio?

Jechałem mustangiem gt coupe, cabrio i ostatnio camaro SS. Przecież te auta słabo się prowadzą w zakrętach, a ich głównym atutem jest silnik i odważny wygląd. Złożenie dachu pozwala w pełni doświadczyć wrażeń z tego silnika. Nawet jeśli ktoś coś powie o sztywności zawieszenia to przecież każde auto się prowadzi na drogach. Dopiero na torze odczuwa się zauważalną różnicę w sztywności, a tam muscle carami się nie jeździ.

BONUS
Ludzi biorących udział w wojennce muscle-pony car uważam za kretynów. Nie wiem jak było kiedyś ale dzisiaj mustang 5.0 czy camaro z 6.2 to dokładnie to samo. Mustang nawet lepiej się prowadzi i lepiej w nim czuć silnik xD

Został mi jeszcze challenger hellcat do zaliczenia ale trochę się cykam. 707 koni w RWD z lekkim tyłem nie brzmi stabilnie (ʘʘ)

#samochody #motoryzacja #musclecars #camaro #mustang
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cwlmod: pytasz ogólnie czy o nasz rynek? Bo w przypadku naszego rynku odpowiedź moim zdaniem jest prosta. Raz, że mamy nieodpowiedni klimat by wystarczająco skorzystac z nadwozia cabrio. A dwa, większość tych aut to ulepy ze stanów i bezpieczniej jest wyklepać wersję coupe niż dodatkowo wymieniać mechanizm dachu i martwić się jego szczelnością.
  • Odpowiedz
  • 0
pytasz ogólnie czy o nasz rynek? Bo w przypadku naszego rynku odpowiedź moim zdaniem jest prosta. Raz, że mamy nieodpowiedni klimat by wystarczająco skorzystac z nadwozia cabrio


@goferek: I to i to. Klimat mamy spoko. Przecież od kwietnia można już jeździć z otwartym dachem choćby w kurtce i czapce. Zawsze to fajniejsze niż jazda w puszce. Poza sezonem to i tak się nie jeździ tymi autami bo są zwyczajnie niebezpieczne
  • Odpowiedz
Przecież od kwietnia można już jeździć z otwartym dachem choćby w kurtce i czapce.


@cwlmod: tylko po co dla zasady otwierać dach i się dogrzewać? No i latem też tak średnio przyjemnie stać w korku pośrodku asfaltowej patelni nie mając dachu. Kiedyś myślałem nad cabrio, ale do tej pory nie znalazłem uzasadnienia dla takiego pojazdu u nas. Może od święta trafiłaby się przejażdżka, gdzie człowiek mógłby się cieszyć jazdą bez
  • Odpowiedz
@cwlmod: coupe lepiej wyglądają. Plus właściciele tych furek mają tendencję do wrzucania najbardziej chamskich przelotów i tego przy otwartym dachu i tak się nie da słuchać XD
  • Odpowiedz
  • 0
tylko po co dla zasady otwierać dach i się dogrzewać?


@goferek: Po to żeby dalej mieć wrażenie z bycia na zewnątrz?

o i latem też tak średnio przyjemnie stać w korku pośrodku asfaltowej patelni nie mając dachu.

W korku nie, ale zawsze masz wybór. Klima w tych autach jest bardzo mocna i po zamknięciu dachu od razu robi się chłodno. Raz zapomniałem ją wyłączyć to nawet przyjemny jest taki chłodny nawiew jak
  • Odpowiedz
@cwlmod: Auta dla biedaków u nas robią za szpanerskie. W środku wygląda to jak gówno, sam plastik tandetny, nitki wystają ze skór. Do niemców się nie umywa. A kabriolet to nawet tam gdzie jest cały czas słońce to głupia fanaberia - musisz jeździć w czapce, wdychać bezpośrednio spaliny a w aucie nosić krem do opalania. Tak wygląda praktyka.
  • Odpowiedz
  • 0
@Adolf_HODLer: W jaki sposób są to auta dla biedaków? xD

A kabriolet to nawet tam gdzie jest cały czas słońce to głupia fanaberia - musisz jeździć w czapce, wdychać bezpośrednio spaliny a w aucie nosić krem do opalania.


Głupia fanaberia? Może wracaj do swoje śmierdzacego passata w dieslu xD
  • Odpowiedz
@cwlmod: No normalnie - Mustang został stworzony jako tani pierwszy samochód dla młodych chłopaków. Merol, BMW czy Audi z podobnym silnikiem kosztuje ponad 2 razy tyle, ale też jest zupełnie inaczej wykonany. A Camaro (4 drzwiowy) to standardowy radiowóz w Meksyku xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Adolf_HODLer: Pokaż mi merola czy bmw z 5.0 V8 xD

Merol, bmw czy audi to samochody dla biedaków. Po co komu jeździć takimi gównami skoro są Pagani/Ferrar/Lambo? xD

Jak się nie znasz to się nie udzielaj w temacie. Wracaj do swojego 1.9 tdi
  • Odpowiedz
Kiedyś myślałem nad cabrio, ale do tej pory nie znalazłem uzasadnienia dla takiego pojazdu u nas.


@goferek: foteliki z tyłu, łatwiej wsadzić dziecko przez dach xD
  • Odpowiedz
  • 0
@assninja: Plus składanie dachu w camaro jest fajne do oglądania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoda tylko że taka konstrukcja wymaga żałosnej wielkości bagażnika. To jest jakieś nieporozumienie w tak dużym aucie.
  • Odpowiedz