Wpis z mikrobloga

@enjoy10: do usunięcia na 99%, ząb nie do odratowania
Ogólnie masz duże potrzeby lecznicze, to tylko wycinek zdjęcia a ja już widzę oprócz tej 6 jeszcze przynajmniej 5 zębów do sowitego leczenia
  • Odpowiedz
@enjoy10: imo Pani Ela bywa pobieżna w swoich ocenach i trochę za pewna jest w niektórych sytuacjach, ale tu najpewniej ma rację, tylko pamiętaj że ostateczną decyzję podejmuje lekarz na wizycie, a nie higienistka na facebooku

najważniejsze to, żebyś złapał świadomość, że żeby zatrzymać degradację zębów nie wystarczy je leczyć. skoro doszło do takiego stanu stawiam dolary przeciw orzechom, że masz złą higienę i/lub dietę i/lub dodatkowe schorzenia wymagające diagnostyki i
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz: tak, walczę z refluksem. Brałem wcześniej polprazol - teraz już wiem, że to syf. Dietę trzymam od jakiegoś czasu, jest lepiej, ale jeszcze jelita nie pracują tak jak powinny. Do tego chyba zaciskam zęby w nocy. Jest ch**owo, najgorzej, że jak jedno się sypie to później zaczyna całą reszta
  • Odpowiedz
@enjoy10: top1 najważniejszych rzeczy z refluksem i zębami to nie spać na płasko, szczególnie jeśli miewasz objawy z okolic krtani - chrypka rano. warto zrobić pH-metrię 24h z impedancją, będziesz wiedział ile masz ataków refluksu na dobę, z tego ile w nocy. do tego jest też forma refluksu LPR, czyli gazowy, tutaj złoty standard to badanie restech - badanie pH na wyższym poziomie układu pokarmowego, jeszcze więcej się dowiesz w kontekście
  • Odpowiedz
@enjoy10: do leczenia są lewe górne 5,6,7, dolne lewe 7,8, wszystkie mają sporą próchnicę, które są do leczenia kanałowego przez wykop Ci nie powiem. Na pewno górna 6 powinna mieć reendo zrobione
  • Odpowiedz
  • 0
@Raptrax: widzę, że sporo doradzasz z zębami. Co polecasz wstawić zamiast tej szóstki? Wiem, że chyba najlepiej implant, ale jest coś tańszego dobrego?
  • Odpowiedz
  • 0
@Raptrax: @SkrytyZolw @affairz byłem dzisiaj u dentystki, nie wiem, nawet się nie zastanawiała nad usunięciem. Od razu mówiła, ze będziemy leczyć. Lekko ponad godzinę na fotelu i zrobione. A na innym forum tez mi pisali że do usunięcia
  • Odpowiedz
@enjoy10: wystarczy odrobina kreatywności i szczypta magii i nie ma takiego zęba, którego by TRZEBA było usunąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale tej dentystki to chyba nie zmieniłeś, co?
affairz - @enjoy10: wystarczy odrobina kreatywności i szczypta magii i nie ma takiego...

źródło: xd

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz: zmieniłem (nowa ma dobre opinie),dlatego tutaj piszę, bo jestem lekko zdziwiony. Poza tym mówiła, że w siodemce nic takiego się nie dzieje (tym obok szóstki).Nie wiem, może jeszcze gdzieś to zweryfikować
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz: fakt, mówiła, że w tej szóstce było bardzo głęboko i wizyta trwała trochę ponad godzinę. Mówiłem o tym, że higienistka pisala, że do usunięcia. "Proszę się zapytać pani higienistki, może nie umie założyć formówki tak jak ja" - tak trochę żartem to powiedziała.
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz: @Raptrax @SkrytyZolw także Panowie jak możecie to coś doradzcie, iść gdzieś jeszcze na przegląd to zweryfikować? W sumie szóstka bez różnicy skoro zrobiona - to nawet jak za rok będzie do wyrwania to nic się nie stanie. Chodzi, żeby w siodemce się nicnie zrobiło gorszego. Chyba, że koło lutego znów zrobić zdjęcie.
  • Odpowiedz
@enjoy10: napisał Ci że 7 i 8 masz do leczenia. jak nie przeleczysz będzie szło głebiej. ale to co wkleiłeś to pantomogram, zbyt ogólne zdjęcie żeby diagnostyka była 100% pewna
  • Odpowiedz
@enjoy10: hm... a robiła to w koferdamie, wycinała dziąsło i zrobiła rtg po skończeniu?

Przez ten rok może dojść do poważnego zniszczenia kości przy szóstce i siódemce. Jak jest źle zrobione to to należy natychmiast usunąć. Ale to by trzeba było zrobić rtg kontrolne, teraz. No i inne zęby masz do pilnego leczenia.
  • Odpowiedz