Wpis z mikrobloga

@SkrytyZolw: nie robiła, kurde sam nie wiem co robić, opinie ma dobre, chyba dzisiaj zadzwonię i umowie się gdzieś jeszcze na przegląd, żeby ktoś to zweryfikowal. A z tym zdjęciem to nie b wiem, drugie zdjęcie w tak krótkim czasie?
@enjoy10: panie, mamy 2023 a nie 1969 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więcej promieniowania pochłaniasz lecąc samolotem niż przy wykonywaniu takich zdjęć stomatologicznych.

Opinie dotyczą jej zachowania, umiejętności Pacjent nie oceni ¯\(ツ)/¯ Poszłabym do kogoś kto sam z siebie wie, że taką odbudowę trzeba skontrolować. Skąd jesteś?
@SkrytyZolw: Chełm, lubelskie, z raz czy dwa do Lublina mógłbym pojechać. Kurde i bądź tu mądry. Niby powinienem słuchać się lekarza, ale no właśnie. Teraz to chodzi o tę siódemkę, żeby później się nie okazało, że dwa do wyrwania
@enjoy10: zrobić zdjęcie od razu, podeślij je tutaj i potem już będziesz chodził do jednego dentysty. W Lublinie mogę polecić New look clinic na diamentowej, jest tam kilku świetnych specjalistów.
@enjoy10: no niestety nie jest to dobrze zrobione, ząb do wywalenia czym prędzej i zajmij się leczeniem siódemki. Ósemka z resztą też do leczenia. Ale serio podjedź sobie do new look clinic, np. do dr Bandurak lub Snopka. Zrobią Ci porządny, kompleksowy plan leczenia z wyceną i będziesz wiedział na czym stoisz. A potem zdecydujesz czy leczysz się na miejscu czy u nich (możesz umówić wizyty na np. 2-3h i na
@enjoy10: niestety tak, nie należało go leczyć (ja zawsze walczę o każdego zęba, ale tutaj to niestety bez sensu). Dalej widać w tym zębie próchnicę.

Mają cennik sprawdź sobie. Ceny normalne jak na taki standard leczenia.
@SkrytyZolw: na początku napiszę, że dzięki za odpowiedzi i nie podważam Twojej opinii, bo to dość trudna sytuacja i każdy inaczej patrzy. Ale dwóch dentystów (jeden przez internet) i teraz byłem u innego osobiście powiedzieli, że ząb może zostać. Prawdopodobnie może być taka sytuacja, że będzie do usunięcia za jakiś czas. Ewentualnie jeżeli będę miał jakieś choroby, to też trzeba usunąć (to ten drugi powiedział). W siodemce nic się nie dzieje
@enjoy10:

Prawdopodobnie może być taka sytuacja, że będzie do usunięcia za jakiś czas.


Czyli: poczekamy aż się zepsuje, zarazi inne zęby i będzie wylęgarnią bakterii do całego orgabizmu, a potem jak już sytuacja będzie fatalna, kość całkiem zaniknie, siódemka (a może i piątka) zacznie się ruszać, to wtedy się usunie trzy zęby zamiast jednego. No można i tak, tylko potem naprawa szkód jest znacznie droższa, a często niemożliwa. Albo coś jest
@SkrytyZolw: nie wiem, nie znam się na tym, jak chcesz to później mogę Ci podesłać co mi napisał dentysta. Stacjonarnie już nie pamiętam dokładnie co mówiła. Ale oboje mają pewność co do siódemki, że jest OK i nie trzeba leczyć. Z szóstka wiadomo, że jest nieciekawie
@SkrytyZolw: ja już naprawdę zgłupiałem i nie wiem kogo słuchać, ale nie będę szukał na siłę dentysty, który powie, żeby to wyrwać. Już raczej decyzja podjęta, możesz mi tylko napisać: jeżeli będę robił zdjęcie raz w roku to będzie widać co się dzieje z kością?
@SkrytyZolw: ale nie rozumiem czemu ma zaniknąć kość? Eh, wychodzi na to, że najlepiej jakbym pojechał do najlepszego fachowca za granicą, żeby powiedział co z tym zrobić xD. Ale nie ukrywam, że wolałbym, żeby ten ząb na razie został. Na razie muszę ogarnąć pozostałe zęby, szczególnie ratować żywe. A to też będą spore koszty. Ewentualnie za jakiś czas mogę znowu pomyśleć o tej szóstce i co tam wstawić.