Wpis z mikrobloga

Heja, czy to jest bezpieczne? Jakie normy IP spełnia ta kartonowa "tarcza" xD
Umywalka w Mcdonald's w Krakowie przy Rondzie Matecznego.
Do tego jest to ta niska umywalka, z której korzystają dzieci.

W USA pewnie już byłby smażony pozew na miliony dolców.
W komentarzu foto-zbliżenie na instalację za

#elektryka #remontujzwykopem #mcdonalds #krakow #elektroda #stepujacybudowlaniec
Pobierz dddobranoc - Heja, czy to jest bezpieczne? Jakie normy IP spełnia ta kartonowa "tarcz...
źródło: Zrzut ekranu 2023-08-22 o 16.11.06
  • 51
gdzie ty slev widziałeś na brązowym i niebieskim kablu?


@CherenkowP: u mnie w łazience ( ͡° ͜ʖ ͡°) większość elektryków schodowy robi z fazą na ż-z tak samo żaden nie kupi specjalnego przewodu.
A raczej to wygląda na niskie napięcie, nikt normalny by takiej wylewki (tam jest czujnik ruchu) by na 230V nie robił. Chyba że jakiś pseudo elektryk wpadł na pomysł wepchać tam zasilacz.
@wypokowy_expert: Nieważne czy 230V, 12V czy 5V taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca, jakaś kara i zamknięcie kibla do czasu naprawienia usterki. W tym kraju wszystko przechodzi, a potem nic dziwnego że są wały na miliony zł bo to tylko miliony, a nie miliardy
@Nethiu Kto do #!$%@? robi ledy na transformatorze ty mi w ogóle jeszcze powiedz xD
edit. i powiedz jak, bo ja sobie wyobrażam, ale wtedy połowa mocy idzie #!$%@? bo zasilasz jedna połówka a też nie każdy LED to wytrzyma.
@wypokowy_expert większość elektryków to kretyni, niestety. Ile kosztuje więcej kabel czarno czerwony do slev, 30gr na metrze? potem się dziwić że ktoś idzie podłączyć żarówkę i go zabije. Nie chwal się takimi rzeczami bo to może być podstawą do nie wypłacenia odszkodowania za dom.
@wypokowy_expert no ale jest problem. niepalny silikon do ledow wychodzi taniej niż czerwony helukabel, bo tylko on jest w hurtowniach w specyfikacji 3x1,5 niepalny. Ile dałeś, 6 zł za metr? ledowy chodzi gdzieś po 2-3 w hurcie, pozdrów elektryka xD