Wpis z mikrobloga

To czego najbardziej się obawiam przed premierą Starfielda to optymalizacja wersji PC. Fakt że nawet na mocniejszej wersji Xboxa nie dali trybu wydajności dowodzi jednego - gra niezależnie od rozdzielczości czy poziomu graficznych detali ma problemy z utrzymaniem stabilnego freamrate w trybie 60fps. To jest ewidentnie kwestia silnika i ilości obiektów na ekranie. Elementów których po prostu nie da się dezaktywować. W bardzo zatłoczonych lokacjach typu miasto New Atlantis (ponoć największe miasto w historii gier Bethesdy) moc obliczeniowa potrzebna do uciągnięcia tych wszystkich statycznych i ruchomych obektów (masa NPC chodzących swoimi scieżkami) będzie wręcz kosmiczna! Creation Engine przy okazji tej gry został przebudowany a co za tym idzie wyżyłowany do granic możliwości. Wymaganiami sprzętowymi które przedstawili bym się w ogóle nie sugerował bo nie podali do jakiej są liczby klatek i w jakiej rozdzielczości (sami jeszcze nie wiedzą jak to będzie hulać? xD) tak więc radzę się przygotować na to że bez wydajnego procka w niektórych lokacjach komfortowa rozgrywka może być wręcz niemożliwa. Mocna karta graficzna pozwoli wam podbić średni freamrate ale słaby procesor będzie wąskim gardłem sprawiającym że ten minimalny fps będzie momentami spadał do "konsolowych" wartości rzędu 30-40 klatek niezależnie od presetów graficznych. Jeśli myślicie nad upgradem CPU to jest ten czas.

#starfield #gry #pcmassterrace
Pobierz Larsberg - To czego najbardziej się obawiam przed premierą Starfielda to optymalizacj...
źródło: WDphkE8WF6HEUSZUop2W2e
  • 4
W Starfieldzie będzie sporo systemów, nic dziwnego, że to będzie obciążać procesor. A pamiętajmy, że procesor w konsolach to jest CPU z 2019 roku do tego Zen 2, który nie ma tak dobrej wydajności pojedynczego rdzenia jak Zen 3 chociażby.
No i faktycznie pewnie na pustych planetach będzie mniejszy problem, ale lokacje miejskie to jest zawsze obciążenie kompa i cpu mocne - pamiętam jak mi klatki leciały w Wiedźminie w Novigradzie. Na
@Larsberg Po bethesdzie dobrej optymalizacji raczej nie ma co się spodziewać ale myślę, że każdy kto ma w miarę aktualny sprzęt (intel 8gen i wyżej, ryzen serii 3000 i wyżej + RTX seria 2000 czy RX seria 5000) nie ma się czym martwić, na pewno pogra niezależnie od ustawień. A jak ktoś dalej siedzi na starociach typu Intel 2-7gen + GTX 1050ti/1060/rx570 to będzie narzekać, że nie optymalizują i gierka słabo działa.
@Larsberg: Ja kupię używanego XBoxa Series X specjalnie dla Starfielda. Jestem prostym człowiekiem i będę świetnie się bawił przy 30-40 klatkach. Po ograniu sprzedam XBoxa po tej samej cenie co kupiłem. Ostatecznie za kilkadziesiąt godzin rozrywki zapłacę 100zł (prowizja allegro od sprzedaży).