Wpis z mikrobloga

#banished #banishedporady

Jako porady:

Aby wieśniaki były szczęśliwe zbuduj cmentarz, a zdrowe będą kiedy postawisz 'zielarnie'.

Postaw leśnika w centrum wioski z ustawieniami na 'tylko sadzenie', a po roku zetnij cały obszar poprzez source removal tool.

Nie stawiaj kolejnego domu jeżeli nie masz w zapasach przynajmniej 8 - 10k jedzenia, a drewno na opał jest płynne (utrzymuje się w stałym zakresie na plusie).

Olej pola, skup się na owocach z lasu, rybach, mięsie z dziczyzny oraz hodowli zwierząt.

Brukowana droga daje wieśniakom kopa jak #!$%@?, zauważysz różnicę gołym okiem.

Zignoruj kopalnię kamienia, możesz postawić kopalnie żelaza, ale najlepiej kupuj narzędzia, kamień oraz żelazo od traderów, bo kopalnie to straty czasu.

Gdy brak Ci surowców? Użyj source tool i zaznacz całą mapę odpowiednio: Kamień lub żelazo oraz ustaw 2 pracowników, aby to zebrali.

Gdy nadejdzie głodówka usuń 2 lub 3 domy, ich właściciele zamarzną, ale przynajmniej nie wpieprzą CI jedzenia, które przytrzyma przy życiu innych, a populację odbudujesz z bezcenna wiedzą: co za dużo to niezdrowo.

Pilnuj narzędzi, jedzenia oraz drewna na opał. Bez jednego z nich polegniesz zawsze.

Większość z porad mogła już być na mikro, bo sam czytałem kilka z nich, ale nie pamiętam, które dokładnie.

Poza poradami:

http://oi59.tinypic.com/bge3xl.jpg
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ImCandy: Wszystko spoko ale z leśnikiem to nie za dobry pomysł. Wałkowane było już wiele razy. Każąc wyrąbywać las odciągasz innych weśników od swoich zajęć osłabiając całą gospodarkę. Ważne żeby leśniczówki nie miały żadnych innych budynków w rejonie. 2 Leśniczówki po 4 leśników na 70 ludzi powinno spokojnie wystarczyć. Nie karczuj lasów, zostaw leśników na cut i plant i zapomnij o nich.
  • Odpowiedz
@voroshmitov: ale jeśli chcesz żyć z owoców leśnych, to będzie ciężko bo rosną tylko przy dorosłych drzewach, które... są ścinane na bieżąco przez leśników. Lepiej mieć w zapasie kilku laborerów, albo robić zapasy na tyle, żeby nie dostać zapaśći przy karczowaniu lasu. Sprawdza się przy małej wiosce, to przy dużej powinno tym bardziej.
  • Odpowiedz
@voroshmitov: Mam ustawionych 2 leśników ustawionych na 'plant only', a przy nich zbieraczy jagódek i innych gówien (dzięki temu, że las nie jest karczowany to owoce leśne rosną jak #!$%@?. Do tego mam 3 z 'plant & cut' gdzieś daleko od wioski, a do tego tak jak pisałem wyżej: jednego leśnika na 'plant only' w centrum wioski (przez co oderwane od innych zajęć osoby szybko do nich wrócą, bo nie
  • Odpowiedz
ale jeśli chcesz żyć z owoców leśnych, to będzie ciężko bo rosną tylko przy dorosłych drzewach, które... są ścinane na bieżąco przez leśników.


@vervurax: To nie problem gdy tylko poziom drewna osiągnie wyznaczony limit, np. 1000 sztuk. Wtedy stare drzewa nie są ścinane na bieżąco i zbieracze świetnie prosperują.
  • Odpowiedz