Wpis z mikrobloga

Podsumowanie ostatnich afer:
- Losowy studenciak z licencjatem skrytykował doktorat Mentzena, więc teraz też go podważamy
- Neuropa uważa, że prokuratura powinna wszcząć postępowanie względem Kaczyńskiego, bo powiedział, że kobiety piją więcej, niż mężczyźni, więc immunitet poselski powinien zostać całkowicie zniesiony i nie dawać żadnej ochrony. Jeżeli ktoś uważa inaczej to jest koalicjantem PiS.
- Konfederacja prosi o datki na kampanię, bo w Polsce nielegalne jest samodzielne finansowanie kampanii i muszą to robić wyborcy.
- Korwin zasnął w sejmie.
- Screen tweeta Korwina
- Bosak poszedł oddać hołd Wojsku Polskiemu na paradzie, więc na pewno jest koalicjantem PiS.

Jak tak dalej pójdzie to zagłosuję na KO, ta krytyka jest za mocna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #konfederacja #bekazlewactwa
  • 37
@cordianss:

- Losowy studenciak z licencjatem skrytykował doktorat Mentzena, więc teraz też go podważamy


Nie ma nic złego w krytyce doktoratu napisanego na 90 stron gdzie licencjaty piszę się na dużo więcej, a już na pewno nie mówimy o jakości tego doktoratu bo jest po prostu kiepski.

- Neuropa uważa, że prokuratura powinna wszcząć postępowanie względem Kaczyńskiego, bo powiedział, że kobiety piją więcej, niż mężczyźni, więc immunitet poselski powinien zostać całkowicie
@cordianss:

Doktorat to nie tylko praca doktorska, ale kilka lat nauki i pracy w środowisku naukowym.

Owszem i trzeba się wtedy wykazać ze swojej dziedziny naukowej w przypadku piwowara w polityce, więc śmieszne jest to, że mamy siedzieć cicho i nie krytykować pana Doktora, który twierdzi, że baby zielne są lepsze od służby zdrowia na podstawie jakiejś anegdotki. Taki np. Gwiazdowski nie wypowiada się na takie tematy, bo ma troszkę więcej
@ItsGrN:

Nie ma nic złego w krytyce doktoratu napisanego na 90 stron gdzie licencjaty piszę się na dużo więcej,

Liczba stron nie ma znaczenia. Zwykle najlepsze prace są krótkie.

a już na pewno nie mówimy o jakości tego doktoratu bo jest po prostu kiepski.

Nie wiem jaki jest, bo go nie czytałem, ale na pewno nie da się tego wywnioskować z tych tweetów.

Jeśli jest podejrzenie, że popełnił przestępstwo w tym
@cordianss: objechał również doktorant. Jak rozumiem gównodoktorat jest wyżej w hierarchii debat internetowych niż doktorant nie na wydziale u tatusia.

kilka lat nauki i pracy w środowisku naukowym.

Cześć tato, co dziś robimy?
Problem jest taki, że tytuły naukowe tracą na wartości, zdewaluowały się. Robienie cnoty z wypracowania godzin dydaktycznych brzmi kiepsko, bo to po prostu tania siła robocza, dzięki której ten feudalny system się trzyma.
I żeby była jasność -
@krytyk__wartosciujacy: Powtórzę jeszcze raz, to że ktoś wytknął jakiś błąd, nie oznacza, że doktorat jest gówniany. Słowa losowego studenta nie powinny być podstawą krytyki.

Cześć tato, co dziś robimy?

Przecież jego ojciec zajmuje się czymś zupełnie innym.

obienie cnoty z wypracowania godzin dydaktycznych brzmi kiepsko

Podczas doktoratu ma się też zajęcia z innymi doktorantami i pracuje się nad artykułami naukowymi.

Ale doktorat z cytatami z własnego ojca?

Nie wiem czy tak
@cordianss: jeszcze było kilka głosowań, gdzie konfiarze robią dziwne rzeczy.

-Mnie np zdziwiło, że Bosak w jakimś wywiadzie powiedział wprost, że uważa że referendum jest planowane w konkretnym celu politycznym, ale w sejmie już nie głosuje przeciwko niemu, dlaczego?

-głosowali za lex Czarnek (chociaz nie wiem nawet co to za ustawa, wiec sie nie wypowiadam :D) - podejrzane, do sprawdzenia

-konfa na fb wyśmiała start typa z seicento do sejmu, nie
@quizonmyface:

Mnie np zdziwiło, że Bosak w jakimś wywiadzie powiedział wprost, że uważa że referendum jest planowane w konkretnym celu politycznym, ale w sejmie już nie głosuje przeciwko niemu, dlaczego?


Wstrzymanie się jest liczone jako sprzeciw, więc z perspektywy procesu legislacyjnego nie ma to znaczenia. A zagłosował tak, bo jest za referendum, ale z innymi pytaniami.

głosowali za lex Czarnek

Kwestia dyskusyjna, ta ustawa ma swoje plusy i minusy, ale jak
@cordianss: zapomniales o tym, ze
trzeba zalegalizowac rekreacyjna aborcje bo policja kazala robic przysiady kobiecie zgloszonej o probe samobojcza
oraz
Trzeba poluzowac przepisy dot. lekow psychotropowych bo sa ludzie ktorzy biora je regularni
@cordianss

argumentacja jakiegoś losowego studenta do mnie nie przemawia


"Szczególnie, że sam będąc na podobnym poziomie(co ten student) jestem w stanie jego argumentacje podważyć."

Z miłą chęcią posłucham merytorycznej krytyki krytyki tego studenta. Odniesienia się do poszczególnych punktów i powiedzenia dlaczego to co pisze jest srednie, lub zupełnie bez racji :) Możesz zrobić wykop - chętnie wykopie!

"Zwykle najlepsze prace są krótkie."
Jakieś badania? Przeczytałeś z 500 doktoratów z ekonomii i jesteś
Nie ma nic złego w krytyce doktoratu napisanego na 90 stron gdzie licencjaty piszę się na dużo więcej,


@ItsGrN: Jak ma być dobrze w tym kraju, gdy jakość pracy ocenia się po ilości stron? xD
Idź już zrobić dniówkę na taśmie i wyrób się w normach.

Jak dostanie recenzje TREŚCI to chętnie wyplusuję
@cordianss: w sumie to ciekawe, to ogólne znaczenie tych pytań jest dość niewygodne dla konfederacji (nie mówię o kontekscie samego referendum, ani tego jak dokładnie są sformułowane)

Jak konfederacja / ludzie popierający konfederacje by na nie odpowiedzieli?

1. Wyprzedaż państwowch spółek?
Tak - liberalny model gospodarki
Nie - prawico-nacjonalistyczny konserwatyzm, szczegolnie w kontekscie zagranicznym
Przeważa tak?
2. Wiek emerytalny:
Tak - wynika z potrzeby rynkowej
Nie - ?
Ogólnie ciezko konfederacji
@Barteqmasi:

Jakieś badania?

Dowód anegdotyczny, taki sam jaki pisanie, że krótki doktorat to na pewno zły.

Z miłą chęcią posłucham merytorycznej krytyki krytyki tego studenta.

Nie mam ochoty nad tym ślęczeć godzinami, szczególnie, że zdanie takiego losowego internauty takiego jak ja jest mało wartościowe. Mogę podać kilka przykładów:
- Od samego początku czepia się tego czym jest rozprawa doktorska "oryginalne rozwiązanie problemu naukowego (!)". Sugeruje, że praca tego nie spełnia, co