Wpis z mikrobloga

Ludziska mieszkające na ostatnich piętrach. Powiedźcie mi proszę czy okna połaciowe są dużym problemem? Bo ja z tego powodu odrzucam część ofert.
- Boje się, że podczas deszczu by mi mogło chatę zalać jak bym zapomniał zamknąć.
- Do tego przy zamkniętych oknach podczas deszczu by odgłos padania kropel denerwował.
- I trzeci minus taki, że nie ma zbytnio jak zasłonić takich okien, więc jak masz łóżko pod takim oknem to ci słońce prosto w ryj nawala.

Czy mam rację z takimi obawami?

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 12
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: możesz rolety czy coś podobnego kupić. Ogólnie to za mało informacji podałeś, żeby można było Ci doradzić. Jeśli to jest mieszkanie na poddaszu to bardzo istotna jest konstrukcja samej więźby dachowej i ogólnie konstrukcja przegrody zewnętrznej. Może być tam bardzo gorąco i hałaśliwie podczas deszczu, który będzie uderzał o dach. Podaj więcej szczegółów- okno to najmniejszy problem.
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: Tak, #!$%@? deszczem, gradem i przy wichurach, szczególnie jak dach jest z blachy

Tak, Jak zapomnisz zamknąć to będzie ci lało do mieszkania

Tak i nie. Są specjalne rolety na okna połaciowe więc można się osłonić od światła. Ciężko za to będzie z jakimikolwiek moskitierami na nie.

I j/w mieszkanie na ostatnim piętrze to skwar i piekarnik w letnie dni ale za to fajnie dogrzane mieszkanie zimą bo całe ciepło
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: ja uwielbiam. Jak nie ma czym zaslonic? Rolety ;) padajacy deszcz robi swietna robote, snieg rowniez jest mily :) no jak zostawisz otwarte to i z nirmalnego cos naleci ;) co do samych skosow, jak ktos pisal, zawsze da sie zrobic meble na wymiar, a mozliwosci aranzacyjne zdecydowanie wieksze niz w zwyklym prostopadloscianie ;) dodatkowo takie mieszkanie jest wyzsze i mozna zrobic antresolke :D
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: olej mieszkania ze skosami, oknami dachowymi, na 4 piętrze bez windy itp. Nie po to kupujesz mieszkanie żeby sobie życie utrudniać. Inna rozmowa to jak nie stać Cię na nic innego. Obecnie deweloperzy żeby zachęcić do zakupu ostatnich pięter podnoszą mieszkania do tych 3,-3,1m a nie robią skosy. Wtedy stawiasz klimatyzację i masz lux.
  • Odpowiedz
  • 1
@GreatSolidUser: @Evzen_Huml @Balactatun @Catmmando @lubie_placki777 @brolapaw dzięki za odpowiedzi

Nie mam żadnej konkretnej wybranej, po prostu dużo widzę dużo ofert jest takich. Oczywiście pierwsze co bym instalował to klime. Ale skosy też mnie przerażają, bo jestem w stanie sobie wyobrazić jak by mnie h&% strzelał jakbym się głową odbijał. Ogólnie chciałbym jednak na ostatnim piętrze mieszkać, bo plusem jest to że nie masz chociaz z jednej strony sąsiadów.
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: zależy jeszcze ile tych ukosów jest i jak strome są, ale generalnie tak, takie mieszkania to odpady na rynku, dlatego tyle tego typu ogłoszeń wisi i nikt tego nie kupuje.
  • Odpowiedz
@tylko_pytam: poczytaj sobie o możliwości instalacji klimy (zgoda spółdzielni itp) - nie jest tak prosto jak we własnym domu. A poza tym jak będziesz miał kosmiczna patelnie to możesz potrzebować duża jednostkę zewnętrzna i kilka wewnętrznych. Wydasz ponad 15k+ na taką klimę.
  • Odpowiedz
@tylko_pytam Akurat co do slonca troche sie mylisz, przynajmniej ja nie spotkalem jeszcze takich okien bez zewnetrznych rolet. A te izoluja calkiem dobrze.
Dwa pozostale? Racja.
  • Odpowiedz
@tylko_pytam:
1: Jak zapomnisz zamknąć to tak, popada. Można zamontować silniki z czujką deszczu które zamykają okna.
2: Deszcz i jego dźwięk usypia mnie jak uderza o okna
3: Są rolety na wymiar od veluxa, fakro, zamienniki na allegro. Z powłoką refleksyjną i bez.

P.S.: Moskitiery też są
P.S.2: IMO okna dachowe dają DUŻO więcej światła
  • Odpowiedz