Wpis z mikrobloga

@Bunch: szczerze mówiąc kiedyś nie spodziewałem się że te filtry są naprawdę takie dobre. Zdarzyło mi się z ciekawosci wlać cole i sok porzeczkowy kiedyś. Ku mojemu zdziwieniu faktycznie przefiltrowało i wyszła woda...lekko "zabarwiona" (w przypadku soku o ile pamiętam mniej) i w smaku bardzo (tak naprawdę ledwo) delikatnie wyczuwalna cola/sok....no ale przefiltrowało
@GladysDelKarmen noo tylko czy to dobrze że woda po filtrowaniu jest jak destylowana prawie? Cała sztuka to tak przefiltrować by usunąć syf ale minerały zostawić. Jakiś kompromis trzeba mieć, bo zbyt wyfiltrowana woda jest zwyczajnie słaba i bardzo mało zdrowa. Więc według Twojego testu osmoza to gówno, dzbanki eyglądają ok i kranówa też ok jeśli nie ma tam syfu. Jedynie tej po osmozie bym nie pił bo jest bezwartościowa.
@420_3: W sensie może, nie musi :) Pytanie ile realnie osób mających osmozę korzysta z tej remineralizacji, ile z nich po pewnym czasie ma to gdzieś itd? ;)
Bo wiadomo, jak przepływa to spoko, ale jakoś tak znając ludzi to wydaje mi się że nie jest to najpopularniejsza opcja :)
@Loloman jeśli chcesz mieć wodę z odwróconej osmozy do picia to wrzucasz sobie mineralizator za filterm, ale to jest bez sensu jeśli masz wodę z kranu nadająca się do picia. Głównie w tak mocnym czyszczeniu chodzi o używanie takiej wody do gotowania (czy to w czajniku czy w ekspresie do kawy). Woda po takim filtrze dafi i tak zasyfi czajnik czy ekspres, a nie raz słyszałem, że ktoś używa tego dzbanka właśnie
Cała sztuka to tak przefiltrować by usunąć syf ale minerały zostawić.


@Loloman: w tej wodzie (nawet mineralnej butelkowanej) są #!$%@? tak szczątkowe ilości minerałów że to jeden #!$%@?, dostarczysz z żarciem

Poza tym Dafi to mocno lokalny produkt. U mnie w mieście po filtrze woda z kranówki w końcu ma smak wody premium z sklepu. W innym mieście taka woda leci prosto z kranu. Kwestia lokalnej jakości i smaku kranówki. Np.
@Rad-X: Ani to ani to, po prostu nie sądziłem że dadzą radę "przeczyścić" jakieś napoje. Jak wspomniałem nie do końca bo i tak była lekko zabarwiona i z posmakiem, no ale było to bliżej wody niż stanu pierwotnego napoju xd