Wpis z mikrobloga

Mirko od motoryzacji, jaki nowy samochód warto dzisiaj kupic? Budżet max 150k
- Benzyna lub hybryda,
- Niskie spalanie, idealnie byłoby ~6l/100km
- Jazda po mieście ~40% jazda w trasach 60%
- Hatchback lub sedan
- Dobrze zeby sie jakos prezentowal :)

Moje wybory:
- Cupra Leon
- Toyota Corolla
- Kia Proceed

#motoryzacja #samochody #toyota #kia #cupra
  • 45
  • Odpowiedz
DCT kia niezbyt nadaje się do miasta.


@bartez_94: Co jest z tym nie tak, bo jeżdżę już 3 lata z DCT po mieście i nie specjalnie widzę wady tej skrzyni.

  • Odpowiedz
@bartez_94 @eskejper ja mam nówkę i jest spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jestem przed 50 () 2.0 hybryda i w sumie jak to hybrydy. na światłach i do 50-60km zostawia wszystkich w tyle ale powyżej już następuje wycie i trzeba ją przytrzymać na 3-4k obrotów az sie bujnie tym cielskiem ciężkim bo bateria i dwa silniki. więc bierz mocniejszy silnik.
  • Odpowiedz
@eskejper: patrzyłeś w ogóle ile trzeba czekać na Corolle i nowe ceny z wyposażeniem 2.0 gr sport?
Na trasy bierz auto z DCT, mniejsze obroty, mniejsze straty na przekładni
Ostatnio właśnie proceeda kupowałem z konfiguratora, bo nic innego w tej cenie nie ma nawet połowy zalet tego auta (zawieszenie, wygląd, ilość bajerów per cena, czas oczekiwania do produkcji, gwarancja)
Wydaje mi się że Toyota mocno ściemnia z osiągami ich samochodów bo
  • Odpowiedz
@eskejper: @bartez_94 Cóż za głupoty, akurat corolla jeszcze w hatchbacku najbardziej nadaje się do miasta z tych wszystkich samochodów. Cupra wygląda praktycznie tak samo jak co najmniej 3-4 inne modele samochodów więc jakie wyróżnianie się
  • Odpowiedz
@eskejper: Toyota Corolla 2006, 1.6 w benzynce, mam 7 lat, jeszcze nigdy mnie nie zawiodła ()

resztę możesz poświęcić na tuning wizualny i koniecznie malowanie od Castrola!

  • Odpowiedz
@eskejper: corollę mam sam w hatchbacku i jestem bardzo zadowolony a daleko mi 50tki. Fajne wozidlo a hybryda to złoto, spalanie 3.9l to lux. Wiadomo najlepiej nowe bmw m4 ale nie stać mnie XD
  • Odpowiedz
@Lardor @eskejper: Nie czytaj, przecież to gówno jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) bazuje na własnej próbce i nie bierze pod uwagę ilości danych modeli na drodze. a artykuł wieje siurem SEOwym. NIemcom się elektryfikacja nie udała, przespali czas więc teraz sieją propagandę.
  • Odpowiedz
@eskejper Toyota podobno znalazła się w topce awaryjnych aut przez rozładowywanie akumulatora i konieczność wezwania pomocy drogowej do uruchomienia samochodu. Sam miałem wybrać corollę, też jestem przed 30 i bardzo podobała mi się wersja GR, ale zrezygnowałem gdy dowiedziałem się, że czas oczekiwania na hatchbacka 2.0 hybryda to 1,5roku, a kombi 2 lata :)
  • Odpowiedz
@eskejper dodatkowo w toyocie przy zamówieniach na samochód o nieznanej dacie produkcji jest brak gwarancji ceny i 10% zaliczki. Gdybyś chciał zamówić corollę na wypasie wpłacasz 15k zaliczki czekasz prawie 2 lata, nie masz pewności kiedy będzie samochód i czy w ogóle zostanie wyprodukowany, a jak anulują zamówienie to nic się nie stało i tylko oddadzą ci hajs (°°
  • Odpowiedz