Wpis z mikrobloga

Wiem że na terenie UE jest wymagany paszport dla psa, ja takiego nie mam i nie zdążę go zrobić a muszę wyjechać z psem za granicę. Nigdzie nie mogę znaleźć co się stanie jeśli przy kontroli będą chcieli paszport psa. Jaki jest mandat, kara? Czy w ogóle jest za to jakaś kara? Pytałem Polskiego policjanta co gdyby w PL zatrzymali obcokrajowca z psem bez paszportu i powiedział że nic XD

#prawo #ue #podroze #psy #pytanie #pytaniedoeksperta #policja #czechy #slowacja
  • 19
  • Odpowiedz
@kikiton: Dlaczego?
Akurat tak sie skladalo ze bylismy ze znajomymi na trojstyku. Piesel nie ma paszportu. Wiec zapytalem jakie moga byc konsekwencje. I kumpel mi odpowiedzial co wyczytal.
O patrz @darek-jg juz CI wyjasnil
  • Odpowiedz
Oki już wszystko wiem, biorą go po prostu na kwarantannę.


@kikiton: Albo podaja eutanazji. ja bym nie ryzykowal :P

Ale inna sprawa to zalezy gdzie a a granice jedziesz. Jeszcze sie nie spotkalem zeby ktos sprawdzal (ale tu tez bym nie ryzykowal)
Mysmy wjezdzali tylko za granice do sklepu w czechach po piwo. Piesel siedzial w aucie wiec marna szansa ze ktos w lesie sie doczepi. Jak masz zamiar chodzic
  • Odpowiedz
wiesz nie sprawdzą cię jak sobie chodzisz ale jak mnie zatrzyma kontrola na granicy albo policja na drodze to może być przypau


@kikiton: Kiedy ostatnio widziales kontrole na granicy w krajach UE? Bo ja dosc dawno temu :P

Jak wspomnialem - ryzyko kontroli jest bardzo niskie. Ale jest. Ja bym nie ryzykowal jak w gre wchodzi uspienie. Jakby byl sam mandat to jeszcze ok.
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99: Nie no uśpienie to pewnie W skrajnych przypadkach gdyby kogoś pogryzł czy coś.
A kontrolę na granicy Co prawda nie miałem ale parę razy zdarzyło mi się kontrola dokumentów gdzieś po drodze jak zobaczyli polską rejestrację
  • Odpowiedz
Nie no uśpienie to pewnie W skrajnych przypadkach gdyby kogoś pogryzł czy coś.


@kikiton: Tak by bylo logicznie. A wiesz to? Zaryzykujesz?

No to masz "pecha" :P. Ja duzo jezdze za ganice - po wiekszosci europy. Zarowno prywatnie jak i sluzbowo. Jeszcze mnie nie sprawdzali.
Raz na niemiecka policja sciagnela z autobany jakies 30km przed polska granica. Mielismy brudna rejestracje :)))
  • Odpowiedz