Wpis z mikrobloga

@lobo: Ojciec często kiedyś malował i nie parzył na termometr, ale wtedy były zupełnie inne farby i malował jeszcze ławkowcem a nie wałkiem. Myślę, że jak zmyjesz ściany i zagruntujesz np. unigruntem to będzie wystarczająco wilgotno, żeby farba za szybko nie wysychała, albo normalnie bym malował. Niestety maluję ściany bardzo rzadko i jeśli ktoś ma jakieś większe doświadczenie to jego posłuchaj.
Karta techniczna mówi o temperaturze do 25 stopni


@lobo: no to wywietrz przez noc by ściany się schłodziły i potem zamknij okna to może utrzymasz tą dopuszczalną temperaturę nawet cały dzień bo te 30 to tyko 2-3 godziny będzie
@lobo: malujesz przy zamkniętych oknach, możesz sobie postawić w pomieszczeniu dodatkowo jakieś wiadro z wodą i bez problemu. Bardziej będzie ci przeszkadzać walące słońce przy malowaniu, bo ja osobiście nie wyobrażam sobie precyzyjnego malowania bez halopaka z boku.
@wojtek-m: Ściany już zagruntowane i pokryte farbą podkładową
@Smarek37 No przyznam, że kijowo się maluje białą farbę na biały podkład tylko dzięki mocnej lampie led widzę, że jest wilgotny ślad po farbie i ew. nierówności :)
@darek-jg no nie wiem dziś to 30 stopni to jest od 11 do w zasadzie teraz :) a jutro ma być gorzej :/ pewnie porobię do 13-14 maks bo padnę