Wpis z mikrobloga

531 + 1 = 532

Tytuł: 7EW
Autor: Neal Stephenson
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★
ISBN: 9788367793018
Tłumacz: Wojciech Szypuła
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 736
Forma książki: książka
Była to zdecydowanie zbyt długa książka; gdyby usunąć część po przeskoku czasowym (o tym później), a całą resztę odchudzić o jakieś 20% z wodolejstwa, to historię śledziłoby się znacznie przyjemniej.
Najciekawiej czytało się o przygotowaniach oraz o samym kulminacyjnym momencie, potem trochę ekspozycji, później odrobinę o tym jak ludzie nawet w momencie największego kryzysu są sobie wilkiem (a przynajmniej ja tak to odebrałem). W wielkim skrócie: mniej więcej pierwsza połowa współczesnej części była najprzyjemniejsza w odbiorze, druga trochę przymulała, natomiast ta po time-skipie była po prostu w podstawach głupia. Opowiem dlaczego, ale bez SPOILERÓW się nie da.


Szczerze powiedziawszy nie mogę polecić tej książki, pomimo wielkich chęci. Bez przeskoku jeszcze ujdzie, z nim czytacie na własną odpowiedzialność.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #wydawnictwomag #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Cerber108 - 531 + 1 = 532

Tytuł: 7EW
Autor: Neal Stephenson
Gatunek: fantasy, scienc...

źródło: 1057382-352x500

Pobierz
  • 2
@Cerber108: Co prawda nie czytalem Panatemy (opis ksiazki mnie zniechecil) a Cryptonomicon zakonczylem na 250 stronie (nuda w #!$%@?) to 7EW moim zdaniem jego najlepsza ksiazka wydana przez MAGa. Za pierwsza i druga czesc. Fajny byl ten klimacik nadchodzacego konca swiata. Trzecia czesc ksiazki no niestety tak jak mowisz, byl troche glupia, troche naiwna i momentami idiotyczna. Tak w ogole to Stephenson ma jakis wielki problem z pisaniem zakonczen swoich ksiazek.