Wpis z mikrobloga

Ale się wkurzyłem w #baldursgate3:
Spoiler niżej:

Gdy w górskiej przełęczy idzie się do szkółki githyanki i chodzi po katedrze. Tam jest zagadka z ceremonialnymi brońmi.
Oglądasz witraże które podpowiadają ci jakich przedmiotów brakuje.
Długi miecz, Młot bojowy, "ukryte" ale szybko dowiadujemy się że to siekiera, i jak #!$%@? czwartym przedmiotem jest amulet.
Chodzę 1.5h i szukam tego rypanego amuletu i co? i gdzie go znalazłem? w dupie - bo czwartym przedmiotem jest buława. Gdybym w desperacji nie przeszukał całego swojego ekwipunku i czytał każdy jeden przedmiot gdzie zaskoczyła ta jedna szara komórka - "ty, ten item ma w nazwie 'ceremonialny'" to nie wiem jakim cudem można by wpaść na to, że nie szukamy amuletu tylko buławy.

Ktoś ma może wyjaśnienie do tego. Devom się #!$%@?ło w trakcie implementacji czy co?

#gry
  • 13
@Pshybysz
W zasadzie to nawet zwykła zardzewiała buława działa :p ja to odkryłem jak rozkopalem grób nad urwiskiem. Była w nim ta broń i notatka odnosząca się do ostatniej postaci z witrażu.
@thority:
O to nawet nie wiedziałem, że się da. Z takich wkurzających rzeczy z tego questa to mnie pokonał fragment z obracaniem figury. Trzeba mieć udany rzut z atletyki bo jak nie to dupa. I to można spróbować tylko raz na każdej postaci. Dobrze, że postanowiłem sprawdzić w internatach o co chodzi bo jakbym zostawił to "na później" i w międzyczasie robił coś innego to straciłbym czas albo możliwość zdobycia tej
Trzeba mieć udany rzut z atletyki bo jak nie to dupa. I to można spróbować tylko raz na każdej postaci.

@vateras131: gdybys dokladnie sprawdzil w internecie to wystarczy uderzyc ja bronia zeby sie odblokowala :P

a ja chyba w ogóle olałem ten etap i Lockipickowałem tę komnatę tam, w której jest ten Dawnmaster's Crest


@thority: mozna tez olac totalnie ten crest i isc zabrac krew lethandera tylko trzeba wtedy ogarnac
@3mortis
O kurde tego nie przeczytałem w moim źródle i nie przyszło mi to do głowy :) generalnie co fajne i zarazem nieco niefajne, gra jest jeszcze słabo opisana w internetach. Trzeba samemu kombinować.
@Pshybysz: fun fact, nie wiem czy tam po prostu nie można byle jakiego kremu rzucić. Ja rzuciłem zardzewiała maczugę z grobu i postać powiedziała, że chyba bez różnicy
O to nawet nie wiedziałem, że się da. Z takich wkurzających rzeczy z tego questa to mnie pokonał fragment z obracaniem figury. Trzeba mieć udany rzut z atletyki bo jak nie to dupa. I to można spróbować tylko raz na każdej postaci. Dobrze, że postanowiłem sprawdzić w internatach o co chodzi bo jakbym zostawił to "na później" i w międzyczasie robił coś innego to straciłbym czas albo możliwość zdobycia tej broni.


@