Wpis z mikrobloga

Siemanko pecetowe świry. Oceńcie proszę zestaw który sobie kompletuje. Mam karte graficzna ASUS RTX3070 DUAL OC i dysk m.2 samsung evo 970 plus z poprzedniego kompa i na razie wystarczy. W przyszłości chciałbym zmienić kartę, może na coś około RTX4080. Dajcie znać co myślicie. Dzięki!

#pcmasterrace
baziu - Siemanko pecetowe świry. Oceńcie proszę zestaw który sobie kompletuje. Mam ka...

źródło: skladaczek

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@baziu
7800x3d.
https://www.techspot.com/review/2700-ryzen-7800x3d-vs-core-i7-13700k/

dodatkowo pptrz na pobór prądu i weź pod uwagę, że i tel kończy żywot platformy i nie ulepszysz a na AMD ma być parę generacji więc za 5 lat np możesz sam procesor wymienić i masz płytę i ram z głowy na 7lat jak nie więcej.

też łatwo to schłodzić bo mało prądu pobiera, temu procesorowi wystarczy pewnie i fera 5 z promocji za 120zl.

średnio widzę sens Intela
  • Odpowiedz
na AMD ma być parę generacji więc za 5 lat np możesz sam procesor wymienić i masz płytę i ram z głowy na 7lat jak nie więcej.


@10129: AMD kilka razy próbowało uwalać kompatybilność AM4 (np z X370) ale marketing widać zadziałał idealnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion pamiętam, jedna generacja będzie na pewno a u nintela na pewno będzie zero.

też się z tego wycofali więc są podstawy sądzić, że zachowają się jak należy.

dodatkowo tu nie ma sytuacji, że bierzesz gorszy procesor licząc benefity w przyszłości bo ryzen jest lepszy i dzisiaj.
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Jestem mega zaskoczony tymi różnicami poboru pradu. Przecież to sa jakies jaja, nawet 200W różnicy... Dobrze, że się spytałem, dokładam tylko sto złotych (tyle jest roznicy pomiedzy 13700K, bo KF nie ma zintegrowanej karty a ryzen ma). I te różnice w FPS też mi robia bo ja smigam na 1080p, może kiedyś wskocze na 1440p, wiec dla mnie na plus.

Teraz to wyglada tak:

mobo: MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI
  • Odpowiedz
  • 0
I czy warto ścigać się o to pci-e 5.0? Z tego co czytam to jeszcze ciężko ze sprzętem, żeby to wykorzystały i to jest daleka przyszłość. W szczególności dla GPU. A mobo dużo drozsze z tym 5.0...
  • Odpowiedz
@baziu:
13700k ma 16 rdzeni, jak jakaś gra obciąży procesor mocno to musi brać papu. nieco dziwne, że parę gier tak mocno go wykorzystuje bym pwoeidział, w grach na ogól bym się nie spodziewał aż takich różnic bo one parę rdzeni używają a reszta się nudzi - dziwna sytuacja nieco.

Pytanie o ten zasilacz, czy wystarczy?

wystarczy i do rtx 4080 z tym procesorem. ten ryzen 100W nie bierze. może i
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: ale fajna :D ale jednak wydaje mi się, że wolę frontowe wloty, jest to bardziej uniwersalne. Bo wtedy musze miec wolna, pusta przestrzeń z boku. Co powiesz na Zalman Z10 Plus?

kurde ta która wysłałeś zajebista jest, kusi :p
  • Odpowiedz