Wpis z mikrobloga

Ma ktoś pomysł co można zrobić, gdy rozładował się akumulator na amen w Mercedesie Sprinter z 2012 do tego stopnia, że nie działa centralny z pilota a okazuje się, że zamek w drzwiach nie działa? Akumulator pod fotelem kierowcy. Uda się gdzieś przyłożyć napięcie, żeby centralne złapało?

#mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 24
  • Odpowiedz
@Horvath Miałem kiedyś podobną sytuację w passacie z tą różnicą że zostawiłem go na włączonych światłach. Nie wiem jak w sprinterze ale mnie uratował dostep do plusa na rozruszniku.
  • Odpowiedz
@Horvath: no pytam się czy możesz, w niektórych autach dało się kluczykiem. Wtedy byś mógł się podpiąć pod klemy z aku. Albo do alternatora plus, a do budy minus, to może uda Ci się zrobić od dołu samochodu.
  • Odpowiedz
@Horvath: na tylnych drzwiach jeszcze jest wkładka zamka o ile pamiętam
nie jestem pewny ale osłonę chłodnicy chyba da się zdjąć bez otwarcia maski a wtedy będziesz miał dość łatwy dostęp do zamka maski
no i wreszcie, to jest sprinter - na pewno już ma gdzieś dziurę w podłodze albo progu
  • Odpowiedz
@Horvath: dzwonisz po awaryjne otwieranie aut i tyle. U mnie w osobówce było podobnie, na szczęście okna z tylu na korbkę, wiec przez odchylone przednie drzwi gość uchylił okno z tylu i tak wszedłem do środka ;)

PS. Przez gniazdo przyczepy można próbować podać 12 V, żeby zasilić centralny zamek.
  • Odpowiedz
@Horvath: Jak masz w dolnej części silnika zamontowany rozrusznik albo alternator to tam możesz probować podać plus masę będzie łatwo znaleźć w podwoziu jakąś śrubę.
  • Odpowiedz