Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o defiladach wojskowych.
Jakoś przez to, że USA nie robi takich krajowych defilad (chyba Trump jakąś zrobił), to kojarzą mi się z bieda państwami co chcą pokazać siłę.

Może jak obok spokój to ciekawa atrakcja na wycieczkę z rodziną, ale przy wojnie obok to nie wiem jakoś tak głupio wydawać pieniądze i transportować ten cały sprzęt, żeby ludzie pooglądali.
#ukraina #polska #militaria #nafo
 • 23
 • Odpowiedz
@Kantar: są spoko o ile nie kosztują milionów. Nasi podobno chcieli pożyczone F-35 przemalować na tą paradę .. to już przesada.
Sama idea słuszna, promocja WP, o tyle słuszna o ile politycy nie zrobią z tego wyborczego gówna.
 • Odpowiedz
@Kantar: Można mieć mieszane uczucia, ale to doskonała promocja wojska, służby wojskowej i patriotyzmu. Potrzebujemy zwiększenia liczebności armii, więc jak najbardziej popieram takie parady. Sam gdybym był mały pewnie jarałbym się na możliwość zobaczenia Abramsa czy Leoparda.
 • Odpowiedz
@zafrasowany: Promocja wojska może odbywać się w inny sposób. I są na to wydawane solidne sumy i tak.
@Kantar: Negatywne. Zabiera czas, pieniądze, niszczy drogi bądź uszkadza w znacznym stopniu, przy okazji przeciwnik wie więcej na temat uzbrojenia i maszyn. Wojsko powinno być ściśle tajne.
 • Odpowiedz
@Kantar: kiedyś przy święcie państwowym przejechalismy ze znajomymi na wycieczce na rowerach paręnaście km przez poligon bo miejscowi nam powiedzieli że wojskowi na paradzie i nikt nie pilnuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc spoko.
 • Odpowiedz
Jakoś przez to, że USA nie robi takich krajowych defilad (chyba Trump jakąś zrobił), to kojarzą mi się z bieda państwami co chcą pokazać siłę.

@Kantar: Po co kłamiesz? W US nawet przed meczami, czasem zwykłymi szkolnymi, potrafią prezentować sprzęt.
Tutaj masz przelot przed meczem NFL najdroższego i jednego z najtajniejszych amerykańskich samolotów. Kosztującego ponad 2 miliardy dolarów B-2 spirit:
https://www.youtube.com/watch?v=kJx4iU-kQOQ
 • Odpowiedz
@Kantar: Są wyjatki np. Francja.

@szurszur: Wyjątkiem może być kraj, który cokolwiek znaczy a takich parad nie robi. Ponieważ każdy znaczący kraj robi defilady, czasem odjechane w kosmos.
Kraje trzeciego świata i upadłe - nie. Tutaj wyjątkiem moga być niemcy, które ze zrozumiałych względów mogą odbiegac od reguły.

@Kantar: Jak dobrze wszyscy wiemy, im bardziej #!$%@? parada, tym mniejsze zdolności wojska ( ͡° ͜ʖ
 • Odpowiedz
 • 0
@surlin: napisałęm o krajowej paradzie. Weź zachowuj się jak dorosły i zacznij od nauki czytania a potem terapeuta bo nie radzisz sobie z emocjami.
 • Odpowiedz
@surlin: napisałęm o krajowej paradzie.

@Kantar: Napisałeś, że USA takich nie robi, po czym swoje kłamstwo przeniosłeś na inne państwa sugerując, że żadne poważne państwo takich nie robi a robią jedynie, jak to ująłeś "bieda-państwa".
Co jest kłamstwem od samego początku do końca, bo i w USA są krajowe defilady i w każdym szanującym się państwie, być może z kilkoma wyjątkami, również.

Poniżej cytat Twojej wypowiedzi, przeczytaj sobie
 • Odpowiedz
 • 0
@surlin: no ty nie umiesz. Nie napisałem, że żadne poważne państwo tak nie robi tylko, że z takimi państwami mi się kojarzą. Napisałem, że USA nie robi krajowych parad, a nie parad w ogółe i może Trump taką zrobił i tyle. Ktoś jeszcze wrzucił, że była 30 lat temu jeszcza jakaś inna.

Serio nie potrafisz czytać xD Chyba, że łzy wściekłości ci przysłaniają obraz bo takie mam odczucia jak czytam
 • Odpowiedz
@surlin: Co zmieniło? XD. Kacapy wysiadły z wyścigu zbrojeń w momencie upadku ZSSR. A to co jakie państwo posiada i czym może odstraszyć są dostępne informacje o zakupach czy prezentacji technologii.
 • Odpowiedz
Co roku przeszkadza Wam czy wyłącznie z okazji wyborów teraz?


@surlin: A gdzie ja pisąłem, że mi defilada przeszkadza? CO najwyżej czepiam sie pracy kamer i propagnadzie prowadzacych.
 • Odpowiedz