Wpis z mikrobloga

Ta antyukraińska nagonka na wykopie naprawdę się już robi coraz bardziej idiotyczna. Ludzie przypieprzają się do zwykłych obchodów święta niepodległości Ukrainy organizowanego we Wrocławiu, mieście gdzie jest mnóstwo Ukraińców i gdzie działają liczne fundacje i różne organy ze wschodu. Zwykły festiwal a masa ludzi z jakiegoś powodu go gnoi. Święto Niepodległości Ukrainy świętuje się pod koniec sierpnia gdy ta w 91 roku oderwała się od Rosji, co jest niby złego w świętowaniu takiego wydarzenia? My 11 listopada obchodzimy dokładnie to samo, robi to także nasza emigracja w USA, Kanadzie i innych krajach, gdzie żyje wielu Polaków. Narzekanie na problemy dyplomatyczne czy afery zbożowe to jedno, można jeszcze zrozumieć czego tak ostro niektórzy reagują, ale przypieprzanie się do zwykłego festiwalu kulturalnego to już totalna ksenofobia i bycie zakompleksionym do granic możliwości.

#ukraina #rosja #wojna #festiwale #wroclaw
  • 56
  • Odpowiedz
@Mathas: najlepsze jest to, że nasz tęczowy włodarz instagramer co roku robi pod górkę z organizacją marszów z okazji 11 listopada z powodu rzekomego faszyzmu, ale już świętowanie świąt ukraińskich przez neobanderowców jest już w tym mieście OK...
  • Odpowiedz
@Papa_Denke Nie ma co płakać, to już jego ostatnia kadencja. Kolejnej nie dostanie, wszyscy są na Jace już zbyt #!$%@?. Byle zagłosować na kogoś kto obieca zrobić porządek z szarańcza ze wschodu.
  • Odpowiedz
@Mathas: obawiam się, że niestety niemożliwe dla mieszkających tu ułomków. Będą głosować nie za kimś, a przeciw komuś (zapewne kandydatowi PiS). Chociaż wg mnie nawet pisowiec byłby dużo lepszy od Jacy, przynajmniej propagandowo sypaliby duże kwoty na inwestycje z budżetu centralnego.
  • Odpowiedz
@Kagernak: no nie wiem, może dlatego, że jak zwykle przesadziliśmy z gościnnością i doszliśmy do momentu w którym zamiast polskich flag, wiszą ukraińskie. Dodatkowo ci ucierają nam nosa w sprawie Wołynia i nie widać dobrej woli
  • Odpowiedz
@Kagernak przecież to normalne zjawisko w Polsce. Najpierw fascynacja i pomoc z każdej strony oraz wyścigi kto zrobi więcej dla uciekających przed wojną, które potem przechodzi w sianie nienawiści. Ze skrajności w skrajność. Ten naród nie umie inaczej.
  • Odpowiedz
@Serniczek_Szatana: tak, na ich miejsce tworzono szkoły dwujęzyczne w celu integracji młodzieży polskiej i ukraińskiej. Tak bardzo polonizowano biednych ukraińców że bestialsko utworzono Ukraiński Instytut Naukowy. Jakby tego było mało to Polacy bezlitośnie pozwalali na funkcjonowanie ukraińskich partii politycznych, które nawet były reprezentowane w sejmie.
O tym że Ukraińcy w odpowiedzi na te i inne proukraińskie ruchy uformowali OUN, który z uporem maniaka terroryzował zarówno Polaków jak i Ukraińców dążących do
  • Odpowiedz
@Mathas: Ale z tego co widzę organizuje to jakaś fundacja Ukraina z datków ludzi zainteresowanych, nie miasto Wrocław. Wiec o co masz ból dupy? Niestety, żyjesz w wolnym kraju i każdy, nawet zza granicy który tu mieszka, może za własne pieniądze organizować spotkania, festyny jakie chce w granicach prawa xd Jeśli ci się to nie podoba to zapraszam do Rosji albo innego zamordystycznego kraju

#!$%@? wykopki maja ból dupy ze jest
  • Odpowiedz
@docent_kutz: Absolutna bzdura, liczba placówek ukraińskich z ponad 3000 spadła do nieco ponad 400, a szkół dwujęzycznych powstało zaledwie kilkanaście. Ukraińcy sukcesywnie odsuwani byli od udziału w aparacie państwa i życiu kulturalnym. Twierdzenie, że Ukraińcy nie byli w 2 RP dyskryminowani, jest zwyczajnym kłamstwem i brakiem elementarnej wiedzy.
  • Odpowiedz
@Mathas Tymczasem amerykańskie wcielenie Mathasa:
Ale co mnie jako mieszkańca Chicago interesuje że jest tutaj masa polacków? Jestem w Ameryce, w amerykańskim mieście i świętuje amerykańskie święta i wydarzenia, polskie mnie nie interesują i niech obchodzą je w Polsce. mam dość polacków, ich języka i wszystkiego co z nimi związanego, wszyscy won do siebie.

żenada. i jeszcze 90 zjebow to plusuje.
  • Odpowiedz
@Kagernak: najsmutniejsze jest to, że te znaleziska dodawane są przez kotna dodające wyłącznie znaleziska szczujące na ukraincow a "samodzielnie myślący" pięknie poddają się ruskiej propagandzie.
  • Odpowiedz
Ale co mnie jako mieszkańca Wrocławia interesuje ze jest tutaj masa Ukrow? Jestem w Polsce, w polskim mieście i świętuje polskie święta i wydarzenia, ukraińskie mnie nie interesują i niech obchodzą je na Ukrainie. Mam dość Ukrow, ich języka i wszystkiego co z nimi związanego, wszyscy won do siebie.


@Mathas: to co jeszcze robisz w UK? Won do Polski xD
  • Odpowiedz
Ta antyukraińska nagonka na wykopie naprawdę się już robi coraz bardziej idiotyczna.


@Kagernak: to reakcja ta wcześniejszą ukrofilską propagandę na tym portalu. Jeśli się coś za bardzo naciągnie to po jakimś czasie puści i odwinie ci z taką samą siłą. Ludzie po prostu już rzygają uniżaniem się przed ukrainą. Podziękujcie niektórym ukraińskim propagandystom z błazenManem na czele.
  • Odpowiedz
@Mathas nie chce ci nic mowic, ale w synagodze jest miesiecznie wiecej imprez propagujacych kulture zydowska niz wszystkich ukrainskich w calym roku. leć tam bic piane, zobaczymy czy do nich tez taki wyszczekany bedziesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz