Wpis z mikrobloga

Ta antyukraińska nagonka na wykopie naprawdę się już robi coraz bardziej idiotyczna. Ludzie przypieprzają się do zwykłych obchodów święta niepodległości Ukrainy organizowanego we Wrocławiu, mieście gdzie jest mnóstwo Ukraińców i gdzie działają liczne fundacje i różne organy ze wschodu. Zwykły festiwal a masa ludzi z jakiegoś powodu go gnoi. Święto Niepodległości Ukrainy świętuje się pod koniec sierpnia gdy ta w 91 roku oderwała się od Rosji, co jest niby złego w świętowaniu takiego wydarzenia? My 11 listopada obchodzimy dokładnie to samo, robi to także nasza emigracja w USA, Kanadzie i innych krajach, gdzie żyje wielu Polaków. Narzekanie na problemy dyplomatyczne czy afery zbożowe to jedno, można jeszcze zrozumieć czego tak ostro niektórzy reagują, ale przypieprzanie się do zwykłego festiwalu kulturalnego to już totalna ksenofobia i bycie zakompleksionym do granic możliwości.

#ukraina #rosja #wojna #festiwale #wroclaw
  • 56
  • Odpowiedz
@Kagernak: Faszyści nie rozumieją, jak w demokracji można się organizować i robić jakieś festyny. ¯\(ツ)/¯

@koala667: @neurotiCat @Mathas jak się nie podoba, że w wolnym kraju prywatnie ktoś może sobie zorganizować festyn to wynocha do rosji, tam macie faszyzm pełną gębą i zamordyzm, którego kochacie.
  • Odpowiedz
Porównanie tego święta do jakiś świąt w Ameryce, gdzie panuje zupełnie inny vibe co do takich świąt (szczególnie jak jest to kraj imigrantów) jest z dupy.
Wszystko można skrócić do tego że ludziom przejada się ukraińskość w mainstreamie i tyle. Żadne Koree Północne i Wołynie.
  • Odpowiedz
@Kagernak: my Polacy już im wystarczajaco pomogliśmy, najpierw święta, potem mniejszości, a na końcu co? Może jeszcze swoją partie w sejmie będą mieli? Niech już spieprzają do siebie świętować.
  • Odpowiedz
@Kagernak: sami wyhodowaliście tego raka. Trzeba było jeszcze więcej nawalać jednostronną ukraińską propagandą, w której każde pierdnięcie ukrainy było gloryfikowane (np kłamstwa o wyspie węży. Człowiek się czuł jakby czytał kuriera warszawskiego we wrześniu 1939, gdzie pieprzyli że polskie wojsko już pod Berlinem) oraz jeszcze bardziej zrównywać prawa ukraińskich uciekinierów z prawami polskiego obywatela (500+ dla ukrainćów, kredyt 2% dla ukraińców, jeszcze dajcie im głosować u nas, tfu). Przelała się
  • Odpowiedz
@Kagernak: Z tą różnicą że Polacy Amerykanom nie zrobili żadnego Wołynia, i do tego nasi przodkowie mają swój wkład w tworzenie USA jak chociażby Pułaski, czy Kościuszko. Ale najlepiej spłycic wszystko i walić fikołki pt. "BO W USA BOLADZY OBCHODZOM 11 LISTOPADA"
  • Odpowiedz
@Mathas: ja mam dość Ciebie i też bym chciał abyś już stąd wyjechał, po co mi Twoje tradycje moje są inne inaczej patrzę na świat, wyciągnąłem inne wnioski z naszych porażek w historii i dla mnie taka narracja jaka przedstawiasz to koniec naszego narodu, dla mnie zagrożeniem nie jest promil obcych w naszym kraju dla mnie zagrożeniem jest milon i więcej takich ludzi jak Ty
No ale to tylko moje
  • Odpowiedz
Mam dość Ukrow, ich języka i wszystkiego co z nimi związanego, wszyscy won do siebie.

prostu wynika z przesytu ukraińskością, która jest promowana w Polsce od 1.5 roku w sposób nie znający żadnego umiaru


@neurotiCat @Mathas: pięknie was ruscy rozegrali. 18 miesięcy i w końcu się przegryźli. Metody manipulacji mają naprawdę dopracowane. Włożyli wam do głów pomysł i teraz wydaje wam się, że wasza niechęć, czy nawet nienawiść to
  • Odpowiedz
@Mathas:

Ale co mnie jako mieszkańca Wrocławia interesuje ze jest tutaj masa Ukrow? Jestem w Polsce, w polskim mieście i świętuje polskie święta i wydarzenia, ukraińskie mnie nie interesują i niech obchodzą je na Ukrainie. Mam dość Ukrow, ich języka i wszystkiego co z nimi związanego, wszyscy won do siebie.


No może to, że mieszkasz obok nich...? Polacy za granicą mogą świętować i to jest okej. To czemu ci sami
  • Odpowiedz
@Mathas A mnie jako innego Polaka i mieszkańca Polski #!$%@? obchodzą twoje fobie i urojednia prawakoidalne. #!$%@? do swojego chlewu w którym żresz i srasz i tam decyduj kogo będziesz gościł. Rozumiem, że jak polonia amerykańska obchodzi swoje święta w USA to też mają się wynosić do PL? xd Weź prawacki przygłupie załaduj barankiem w ścianę.
  • Odpowiedz
Wiadomo czy jakieś bojówki organizują się,żeby dopilnować zniknięcia wszystkich banderowskich symboli jak herb upadliny z trojzębem ? Z tych ich śmiesznych obchodów, Szczecińskie bojówki robią to na oficjalu
  • Odpowiedz