Wpis z mikrobloga

#wroclaw Czy zauważyliście wzrost złodziejstwa przez ostatnie 2 lata w mieście i okolicach?

Przeprowadziłem się poza Wrocław na czas pandemii, właśnie wróciłem. Podczas jednego wyjścia na rynek próbowano mi ukraść telefon, wczoraj ktoś ukradł moje okulary przeciwsłoneczne (korekcyjne) w Aquaparku. Wcześniej nie miałem takich przygód a mieszkałem 7 lat. Zastanawiam się czy to nowa rzeczywistość i powrót do lat 90/00 w tym aspekcie.
  • 36
  • Odpowiedz
@al_b: Oj tak, pełno tego złodziejskiego #!$%@?. Włamania do aut, domów czy mieszkań to już przykra codzienność. Złodzieje dobrze wiedzą że policja gówno robi, a nawet jak któregoś głupszego złapią to i tak kara jest śmiesznie niska.
  • Odpowiedz
@al_b ja wzrostu złodziejstwa to nie, natomiast zauważyłeminne przejawy że idzie ku gorszemu.

Ludzie coraz częściej #!$%@?ą śmieci do lasu. Jeszcze półtora roku temu było czyściutko w lesie a teraz jak idę z psem na spacer to jest niemal pewne że trafie na jakieś worki ze śmieciami #!$%@? na drogę w lesie.
  • Odpowiedz
Czy zauważyliście wzrost złodziejstwa przez ostatnie 2 lata w mieście i okolicach?


@al_b: Tak. Włamania do domów, klatek schodowych, rowerowni, naciskanie na klamki w mieszkaniach.
  • Odpowiedz
Niestety PiS doprowadza ten kraj do ubóstwa. Co mnie uderza, to nie tyle wzrost kradzieży, ale wzrost osób żebrzących.
Np. ostatnio przy targu podeszła do mnie starsza kobieta (koło 85-90 lat), dobrze ubrana, widać że stara się dbać o swój wygląd, przeprosiła że przeszkadza i spytała się, czy byłbym tak miły i podarował jej parę złotych, gdyż niestety skończyły jej się pieniądze, a potrzebuje kupić jedzenie, a warzywa na targu już takie
  • Odpowiedz
  • 26
I #!$%@?, że 13 emerytura, 14 emerytura, leki dla seniorów. Starszych ludzi nie stać na owoce i warzywa


@markhausen: sami sobie wybrali ten los. Ludzie ostrzegali to wyzywali od lewaków. Może głód otworzy im oczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@al_b: Kradną znowu na potęgę, mi zaj$bali nawet złom z podwórka odłożony na kupce. Koledze wycięli kata pod biedrą. Trzeba znowu wszystko zamykać na noc, latem lubiłem sobie trzymać sprzęt ogrodowy na tarasie a teraz trzeba znowu wszystko zamykać na klucz.
  • Odpowiedz
@al_b: Zdecydowanie, obsługuje mnóstwo kamer CCTV i tyle wniosków o udostępnienie monitoringu wizyjnego od policji to jeszcze nigdy nie miałem.
  • Odpowiedz
@al_b: pracuję w markecie i takiej ilości kradzieży to nie było jeszcze nigdy. już nie tylko menele kradną alkohol, ale i normalnie ludzie nawet mięso (raz babka łososia schowała do torebki). raz nawet przyjechał serwisant do sprzętu sklepowego, a wychodząc próbował ukraść sprzęt warsztatowy za ponad 300 zł
  • Odpowiedz
  • 6
@al_b nie wiem dlaczego taka ie dzieje, ale się domyślam - nie chce nawoływać do nienawiści na tle etnicznym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MamMalegoSiurka: nic dziwnego, w wielu mniejszych miejscowościach nie powstały pszoki a żeby wyrzucić gabaryty w miejscowości gdzie ten pszok jest trzeba być tam zameldowanym i tak się narodziła ta patologia
  • Odpowiedz