Wpis z mikrobloga

#wroclaw Czy zauważyliście wzrost złodziejstwa przez ostatnie 2 lata w mieście i okolicach?

Przeprowadziłem się poza Wrocław na czas pandemii, właśnie wróciłem. Podczas jednego wyjścia na rynek próbowano mi ukraść telefon, wczoraj ktoś ukradł moje okulary przeciwsłoneczne (korekcyjne) w Aquaparku. Wcześniej nie miałem takich przygód a mieszkałem 7 lat. Zastanawiam się czy to nowa rzeczywistość i powrót do lat 90/00 w tym aspekcie.
  • 36
  • Odpowiedz
@al_b na osiedlach rozkwit złodziejstwa - nagrani niejednokrotnie jacyś Gruzini i inni bracia ze wschodu. Chodzą po klatkach i naciskają klamki. Na działkach też dramat, plaga włamań, sąsiadowi altanę ograbili i spalili xDDDDDD
Podziękujmy PiSowi, że wpuszczał cały element zza wschodniej granicy, bez żadnych ograniczeń.
  • Odpowiedz
śmiało, zrzucanie przyczyny na jakichś przybyszów jest proste i skuteczne...

problemu nie rozwiąże.. a że połowa społeczeństwa ma zarabiać minimalna za którą nic nie kupisz to nie ważne.
ale szukamy problemu pod tezę która akurat nam pasuje...

może problemu nie rozwiążemy, ale przynajmniej spolaryzujemy społeczeństwo :)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Steven_Hyde: przecież nie sugeruje koloru skory czy narodowośći. Co to zmienia? Dalej nie mam okularów.

Bieda czy nie, trzeba uważać bardziej niż kiedyś.
  • Odpowiedz
@markhausen: Ja bym nie była taka pewna, że chodziło jej o jedzenie ( ͡º ͜ʖ͡º) Też mnie taka babka zaczepiała pod lidlem o parę złotych, to chyba w końcu ktoś jej dał bo widziałam jak kupuje tanie piwo i je potem pije pod lidlem na hejnał xd. Zresztą starych bab to mi nie szkoda, główny elektorat partii rządzącej, mają to co chcieli.
  • Odpowiedz
@al_b ludzie sugerują Ukraincow i na pewno czsc z tych złodziei to Ukraińcy i inni. Ale np. masowe wycinanie katalizatorów zaczęło się już przed wojną na Ukrainie, tak jak zaczęła się rosnąca inflacja.
  • Odpowiedz
ludzie sugerują Ukraincow i na pewno czsc z tych złodziei to Ukraińcy i inni. Ale np. masowe wycinanie katalizatorów zaczęło się już przed wojną na Ukrainie, tak jak zaczęła się rosnąca inflacja.


@Gerard_z_Libii: większość złapanych grup kradnących katalizatory to Gruzini.
Nie miałbym problemu gdyby wpuszczano samych ukrainców ale nasz rząd wpuszcza coraz bardziej egzotyczne kierunki trzeciego świata.
  • Odpowiedz
@al_b Ukraińców się najechalo. W kołchozie w robocie też nie było problemów a teraz co chwila (glownie laski) zgłaszają że tu im szafke okradli a tu coś tam i się kręci
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@Szampion: Bez szczegółów ale były późne godziny nocne i mi wypadł, ktoś go wziął i próbował przywłaszczyć. Po tym jak odwiedziłem blok osobiście po lokalizacji "Find My" Tel został zrzucony z 2 lub 3 piętra. Kamery z przodu i z tyłu zostały zaklejone gumą pic. rel.
al_b - @Szampion: Bez szczegółów ale były późne godziny nocne i mi wypadł, ktoś go wz...

źródło: IMG_2245

Pobierz
  • Odpowiedz