Wpis z mikrobloga

#pomocy #mysql #wordpress #innodb #aktualizacja #komputery #internet #informatyka #it #seohost #hosting

Mam serdeczną prośbę do Wykopowiczów. Może mi ktoś pomóc? Problem opisałem tutaj:
https://pl.wordpress.org/support/topic/tabele-innodb-w-bazach-mysql-a-problem-z-aktualizacja/#new-topic-0

W skrócie: odpaliłem aktualizację wordpressa 2 dni temu z panelu wp-admin. Aktualizacją przebiegała pomyślnie do czasu aktualizacji baz danych. Nie udało się zaktualizować. Normalnie bym w tym momencie zrobił optymalizację i naprawę baz danych w phpmyadmin ale... okazało się, że w hostingu z którego korzystam seohost.pl mam bazy danych oparte na tabelach InnoDB - a te nie wspierają optymalizacji ani naprawy. Kontakt z serwisem seohost nic mi niestety nie pomógł - a niedawno zapłaciłem za ich usługi na 2 lata z góry... Nie wiem co mogę zrobić. Aktualnie wyłączyłem poprzez modyfikację w phpmyadmin wartości tabeli wpoptions activeplugins na a:0:{} ale to nic nie pomgło. Wyłączyły się wtyczki ale nadal nie mogę wejść do wp-admin...
Ratlerek - #pomocy #mysql #wordpress #innodb #aktualizacja #komputery #internet #info...

źródło: obraz_2023-08-12_205010252

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@januzi: Zamierzam dodać do wp-config php następujące linie:

koddefine ( 'WPDEBUG', true );
define( 'WP
DEBUGLOG', '/tmp/wp-errors.log' );
define( 'SAVEQUERIES', true );
define( 'SCRIPT
DEBUG', true );
define( 'WPDISABLEFATALERRORHANDLER ', true );
  • Odpowiedz
@Ratlerek: Może być, tylko upewnij się, że ścieżka do loga jest prawidłowa

Błąd krytyczny niekoniecznie oznacza błąd w bazie (szczególnie, że baza odtworzyła tabele userów, czyli zoptymalizowała ją). Problem może być w szablonie i np. wywołaniu funkcji, której już nie ma w wordpressie.
  • Odpowiedz
  • 0
@januzi: tak.

Ilekroć próbuję wejść do wp-admin (jestem zalogowany), przekierowuje mnie na:
/wp-admin/upgrade.php?wphttp_referer=%2Fwp-admin%2Fupdate-core.php

i wyświetla planszę jak w screenie z pierwszego postu.
  • Odpowiedz
@Ratlerek: A ustawienia samego hostingu? Jest coś dotyczącego raportowania błędów w php?
Jeśli nie, to trzeba pojechać na rympał. exit( "dupa" ); przy kolejnych wywołaniach php w pliku upgrade.php aż pokaże się komunikat o błędzie. Potem wystarczy określić co wordpress robi i naprawić to miejsce.
  • Odpowiedz
  • 0
@januzi: przyznam szczerze, ze nie jestem zadowolony z serwisu seohost i nie wiem, co oni mają za ustawienia. Nie wiem w ogóle dlaczego bazy danych mysql korzystają z InnoDB - czego wordpress nie może po prostu zoptymalizować i naprawić. Odnoszę wrażenie, że serwis mi nie może pomóc - nie wiem, co mam zrobić. Dlatego tutaj się odezwałem. Dziękuję Ci za Twoje rady. Jak widzisz, włączenie debugowania nic nie daje -
  • Odpowiedz