Wpis z mikrobloga

@GN0SIS: Odpowiadam na mema, ale:

Bo tworzysz sytuację sztucznej informacji zwrotnej. Jeżeli jako całość nie rozumiesz pewnej rzeczy, nie widzisz jej; to masz mniejsze szanse na zauważenie jej przez tego typu wytwór niż gdybyś pogadał z kimś kto ma jako takie doświadczenie i zobaczy te elementy od ręki. Solipsyzm i te sprawy.

Tak czy siak to co na memie też może być użyteczne i jest dość blisko idei Metody Sokratesa.
od 5 lat i nic to nie dało


@4mmc-enjoyer: to twoja opinia czy ich?

Widzisz, ja i kilka bliskich mi osób chodzilo/chodzi na terapię i uważa to za life changer (w sensie chodzi o zmianę życia i świadomości, która zachodziła razem z terapią), część z tych osób również była u psychiatry i równolegle brało leki jako rodzaj uzupełnienia czy może wspomozenia terapii, a nie substytut.

Jeśli ktoś trafił na wyjątkowo kiepskiego
@GN0SIS: sam uważam, ze najlepszym psychologiem jesteś Ty sam dla siebie. 2 lata leczylem depresje farmakologiczne, psychiatra zalecał mi psychoterapie, ale uważałem to za zbędne no i nie mylilem się
mowisz o metodzie majeutycznej?


@tarou: Tak, chociaż tutaj dochodzą obecne ruchy neoplatońskie, które właśnie próbują używać tej metody w dialogu ze samym sobą (czytasz co mądre głowy mówiły -> internalizujesz ich sposób myślenia -> Jak nie wiesz co robić to pytasz: "Co XYZ by zrobił" -> wchodzisz w dialog z uzyskaną odpowiedzią).

@xVolR Tak jak wyżej ^