Wpis z mikrobloga

Ile czekaliście na jakąkolwiek odpowiedz z banku w sprawie bk2? Doradca miał złożyć wniosek 21.07. 01.08 miałem sprawdzenie w biku i od tamtej pory cisza. Doradca twierdzi, że wniosek jest procesowany, a mi w przyszłym tygodniu kończy się rezerwacja mieszkania i nie wiem co dalej robić.
#nieruchomosci #kredyt2procent
  • 9
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: miałeś tylko miesiąc czasu na załatwienie kredytu? Ze zwykłym kredytem w normalnych czasach byłoby ciężko się wyrobić.

Gadaj ze sprzedającym czy przedłuży ci rezerwacje o dwa miesiące.
  • Odpowiedz
@poison101: mam podobna sytuacje i wyjscie jest takie zeby podpisac umowe deweloperska i wtedy mam 2 miesiace jeszcze na ogarniecie kredytu. Jezeli sie nie uda ogarnac kredytu to zgodnie z umowa oddaja mi zaliczke ale koszty notariusza przepadna
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: u mnie w pekao 21 złożony wniosek, 28 BIK i dzień później decyzja finansowa pozytywna. Teraz był rzeczoznawca i czekam dalej.

Co do przedłużenia terminu to miesiąc to zdecydowanie za krótko, idź do deva żeby wydłużył termin - u mnie była podoba sytuacja ale załatwia to za mnie ekspert kredytowy.
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: Czasy procesowania wniosków są bardzo różne, zależą także od regionu. Nie da się skutecznie wnioskować o dacie wydania decyzji w Twoim wniosku na podstawie czasu wydania decyzji w innych wnioskach.

Jako bezpieczny termin na wydanie decyzji należy przewidywać co najmniej dwa miesiące.
  • Odpowiedz
@Mikizord: W piątek wysłałem potwierdzenie a w środę był rzeczoznawca - nie wiem czy to jest istotne ale pośrednik kredytowy zna się z tymi ludźmi przeprowadzającymi inspekcje, możliwe, że tutaj coś przyspieszono.
  • Odpowiedz