Wpis z mikrobloga

Załóżmy webową aplikacje do robienia notatek - mamy katalogi w których trzymane są nasze notatki, i dajmy na to np checkboxy które mogą znaleść się w danej notatce, w skrórie: katalog ma kilka notatek a notatka ma kilka checkboxów

część backendową potrafie sobie wyobrazić - w naszym dbContext ustawiam sobie relacje przy pomocy EF, tylko po zmapowaniu naszych encji na typ dto jak je zaaplikować na frontend:

- żeby po kliknieciu w katalog pokazały się notatki
- żeby po kliknieciu w notatkę pokazały się checkboxy
- żeby była opcja cofnięcia się do wcześniejszego widoku

myślałem nad przekazywaniem danych w url np domena/strona/{id} i dodać jakiś skrypt/metode żeby metoda w kontrolerze przechwytywała zmienną z tego URL'a tyle nie wiem czy nie ma jakiegoś łatwiejszego sposobu? Jak taki problem rozwiązuje się w profesjonalnych aplikacjach ()

pytanie dotyczące głównie ASP.NET core MVC, ale inne przykłady też mile widziane

#programowanie #dotnet #csharp #webdev #naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: może rozwiązaniem będzie uruchomienie Confluence i zobaczenie jak oni to rozwiązali, a potem kto wie, może i pozostanie przy istniejącym i działającym już narzędziu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@PaaD: trochę będzie z tym roboty ale widzę że wszędzie tak robią - od wykopu po messengera, youtube czy netflixa, dzięki za podpowiedź teraz będę musiał znaleźć jakiś sposób na implementacje
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: nie za bardzo rozumiem gdzie problem, więc może opiszę jak ja to widzę...

Chcesz katalog, w nim notatki. Mapowanie many-to-many, czyli w SQL masz np. tabelę 'katalog' i 'notatka' zawierające dane, i dodatkowo coś w stylu 'katalog_notatka' w której masz dwie kolumny katalogId, notatkaId.

Czyli jak masz katalogi A, B, C i notatki 1, 2, 3, to tabela
  • Odpowiedz