Wpis z mikrobloga

#zalesie #krajzdykty #bekazpisu #emigracja #uk
Ale to jest śmieszne

Dobry znajomy siedzi z dupą w UK,
On pracuje na budowie
Ona pracuje na recepcji w jakimś hotelu
Miesięczne zarobki ok. 6000 funtów.
Wynajmują kawalerke + rachunki 2500 funtów
Czyli zostaje im jakieś 3000 funtów na jedzenie, zachcianki itp.

Teraz kupują swoje pierwsze auto tam, forda focusa z 2020 roku za 12 tys funtów. Czyli jakby odkładali po 1000 funtów, uskładają na niego w rok. Bez jakiegoś zaciągania pasa.

Teraz my w polsce.
Tu takie auto kosztuje 80 tys PLN
Ja zarabiam 4500 - informatyk studia
Moja rozowa zarabia 4000 - rehabilitacja studia
Wynajem mieszkania + media 2500
Jedzenie 1500
Czyli jakoś 4 tysiące możemy odłożyć, tylko z takim zaciśniętym pasem, że ja #!$%@? - czyli musimy odkładać 2 lata.

Czyli reasumując 2 wykształconych ludzi w polsce musi żyć przez 2 lata jak karaluchy żeby kupić sobie w miarę nowe auto. 2 "ROBOLI" (bez obrażania znajomego), żyje sobie na ludzie w UK i kupuje auto w rok. Gdzie oni jeszcze odlożą sobie 1000 funtów i pojadą na wakacje do polski xD a my niepojedziemy już nigdzie xD
  • 100
  • Odpowiedz
@kodecss: w dupach sie wam od dobrobytu poprzewracalo juz do konca. Jak chcesz zarabiac lepiej, to do Anglii na wozek widlowy, a baba do recepcji. Bedziesz mial na forda w rok.
  • Odpowiedz
@kodecss: czyli mówisz, że w tej Polsce to źle jest? No to zobacz na to: siedzę w UK i miesięcznie zarabiam 4k gbp, czyli pi razy drzwi 20 tysięcy złotych netto. Ale z racji podatków na wyspach od każdej podwyżki przy zmianie pracy płace aż 40% podatku. A moi koledzy programiści w Polsce mają taką samą (lub większą) stawkę miesięczną z pracy i o wiele niższe podatki - oni na ryczałcie
  • Odpowiedz
@Under4est na pewno po brexicie sporo się zmieniło, więcej na gorsze. do tego wojna, pandemia, inflacja #!$%@? itp. co do patologii to i UK i w Polsce je masz. w moim odczuciu ludzie tutaj są przyjemniejsi, bardziej pomocni, jest mniej zawiści i zazdrości. ale pamiętam tez jakiś czas temu mireczek jeden mi tu pisał że wyprowadził się właśnie z UK do Polski przez pobrexitowski wzrost niechęci do imigrantów. no ja się na
  • Odpowiedz
@kodecss: znajomi zdecydowanie nie mówią ci prawdy szczególnie co do zarobków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeżeli takie zarobki były by z najprostszej pracy na recepcji + pracy na budowie to co druga rodzina w uk zajmowała by się tylko tym.
Większa cześć społeczeństwa mogłaby pomarzyć o takich przychodach.
No chyba ze kolega dodatkowo wynosi coś z budowy to jestem w stanie uwierzyć.

Na pewno w uk łatwiej
  • Odpowiedz
@kodecss: tylko w UK w nagrodę za to że jest dziadowska pogoda (listopad -marzec) to nie desperaci muszą latać na 2--3 miesiące za granice do ciepłych krajów. Więc musimy więcej zarabiać.
Wy w Polsce nie macie takiego problemu.

Dodatkowo mamy samochody z kierowcą po prawej stronie których nikt w Europie nie kupi więc używane się sprzedają za grosze.
  • Odpowiedz
praca na budowie i recepcja = 6000 funtów to dość dużo, albo lecą w #!$%@? albo siedzą w tej pracy po 16 godzin dziennie. nie zmienia to jednak faktu że w UK żyje się łatwiej niż w Polsce, niestety.


@szzzzzz: na samozatrudnieniu na budowie bez problemu ma te £4000, na recepcji ma te £2000 i jest £6000
  • Odpowiedz
£4,500.00 netto miesięcznie to około £77k gross rocznie. Robiłem tax returns dla wielu budowlańców tu w UK, także Polaków, robię listę płac dla firm budowlanych, ale z wynagrodzeniem £77k per annum jeszcze się nie spotkałem. Bardziej realne wynagrodzenia to 45-50k, co daje jakieś £2,800-£3,000 netto. A i na takie wynagrodzenie to albo trzeba być specjalistą, albo porządnie zapier....lać.


@Marcin-kski: jak jest na LTD podwykonawcą na budowie to bez problemu dostanie te
  • Odpowiedz
@kodecss:

On pracuje na budowie

Ona pracuje na recepcji w jakimś hotelu

Miesięczne zarobki ok. 6000 funtów.


XDᵈᵈ
albo ty nas albo oni ciebie, ale ktos tu chce kogos wystrychnac na dudka
  • Odpowiedz
@Under4est Komfort życia jest normalny jeśli nie robisz w jakiejś najgorzej płatnej pracy, przez co stać cię jedynie na wynajem socjalnego mieszkania w obrębie patologii. Ogólnie to wszędzie jest podobnie i jak masz kasę to sobie żyjesz jak król.

@kodecss Dobrze, że się nie urodziłeś w jakimś #!$%@? typu Pakistan, bo wtedy to dopiero poczułbyś różnice pomiędzy poziomem życia w UK, Polsce, a Pakistanem, gdzie przeciętniacy regenerują akumulatory wdychając toksyczne opary i
  • Odpowiedz
@romek898: Cieszę się, że napisałeś ten komentarz dzięki czemu nie muszę już tego opowi mówić

@kodecss
Ja wiem, trzeba dążyć do lepszego życia i lepiej się porównywać z bogatszymi/lepszymi aby do nich dążyć ale nie przesadzajmy, w Polsce żyje się całkiem nieźle nawet zarabiając dwie najniższe krajowe (przynajmniej dopóki nie planujesz powiększać rodziny i nie masz potrzeby jazdy autem które ma 3 lata xD)

Czyli reasumując 2 wykształconych ludzi w polsce
  • Odpowiedz
@szmichal lol tylko kto chcialby mieszkac w PL z tymi homo soviectusami? Jak ktos chcialby tak kombinowac to lepiej mieszkac w Hiszpanii czy innej Portugalii.
  • Odpowiedz