Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja #klimatyzator #mechanika #diy #majsterkowanie
tak w skrócie:
ej chce tak zrobic ze podlacze rure od klimatyzatora przenosnego do rury od wentylacji grawitacyjnej czy to bedzie dzialac?

Bo mam tak ze mam kratke wentylacyjna w kuchni jak na obrazku. A za sciana jest moj pokoj przez kory przechodzi rura od tej kratki do ciagu/komina wentylacyjnego. i wstawie tam w ta rure taki rozgaleznik jak na obrazku i wepne w ten rozgaleznik klimatyzator ktory bedzie stal u mnie w pokoju. I czy takie cos bedzie dzialalo i nie bedzie zaburzalo wentylacji w mieszkaniu lbo wywalalo cieple powietrze do mieszkania zamiast na zewnatrz.

PS
chce uniknac montowania rury w oknie czy wiercenia dziury w scianie
jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69 - #klimatyzacja #klimatyzator #mechanika #diy #majsterkowanie
...

źródło: rura

Pobierz
  • 14
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69

@Poldek0000: a w sumie okapy nad kuchenka ludzie maja i sa tam wentylatory hmmmm


https://m.wentylacyjny.pl/1875-49-234-wentylacja-w-bloku--jak-ja-poprawic.html

Rozporządzenie zabrania również łączenia wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną lub klimatyzacją pobierającą powietrze z pomieszczenia.


no i teraz zależy jaki Ci się kominarz trafo podczas przeglądu. jeden będzie miał to w pompie. drugi nie wypisze Ci zaświadczenia (+ info do spółdzielni +nakaz rozbiórki). z takim kwitem nie działa też ubezpieczenie mieszkania!