Wpis z mikrobloga

Próbuję na dlapacjenta.pl kupić cewniki zewnętrzne, ale nie potrafię znaleźć wężyków do nich - po jakiej nazwie szukać? Po "dren" nic nie znajduję. Wężyk ma służyć do odprowadzenia moczu nogawką, gdyby ktoś był ciekaw xD
#medycyna #urologia
  • 11
@paakcer: jestem paralotniarzem, montuje się cewnik do długich przelotów, żeby siuranie Cię nie uziemiało - wężyk puszczasz nogawką i robisz spust nad lasem
@Ranger Usuwałam powiadomienia i przypadkowo kliknęłam w ten post - nie wpadłabym na to że tak robicie, podziwiam poświęcenie! (I od dziś boję się chodzić po lasach jak gdzies nade mną jest paralotnia).

co do długości to jak pisałam wyżej - są worki z dłuższym drenem ale jak to do takich celów to moze cewniki odpowiedniej dł. do odsysania i zrobienie z nich układu rurek?
I od dziś boję się chodzić po lasach jak gdzies nade mną jest paralotnia


@Wjolka: jeśli jest nisko, to nie martw się, to się robi gdy jest się bardzo wysoko (traci się trochę kontrolę, a nisko byłoby to niebezpieczne)

Dzięki za odpowiedź, zapytam jeszcze kolegów w weekend jakie oni mają rozwiązania.
@Ranger Ja tak robiłam czasami partyzantkę w pracy z najszerszym cewnikiem do odsysania, one maja taka szersza plastikowa obsadkę. Coprawda nie był to dren z pęcherza moczowego, ale w zależności od modelu dałoby się to może zmontować i jest tanie i w momencie otwarcia jałowe. Sam cewnik długi nie jest, ale może służyć za przedłużkę.