Wpis z mikrobloga

Wczoraj i przedwczoraj wieczorem poszedłem potruchtać 5 km 30 min. Nie biegalem od roku. Wszystko było ok, ale dziś około 4 obudził mnie ból za mostkiem. Utrzymywał się kilka minut i puścił. Dosyć mocny. Ktoś miał podobnie?

#bieganie #medycyna
  • 8
  • Odpowiedz
@illaddictyou: To był ledwo co trucht, wcześniej biegałem po 10-12 km z czasem 5min/km więc uznałem że będzie spoko. Podczas treningu czułem się bardzo dobrze, stąd zdziwko że się obudziłem z bólem. No chyba że to nie od biegania, dlatego wolę zapytać czy ktoś miał podobnie, czy lepiej się skonsultować z lekarzem, bo internet straszy zapaleniem serca i zawałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@illaddictyou a co to przebiec 5 km? nie biegałem chyba z 5 lat, w międzyczasie miałem złamaną w dwóch miejscach stopę, a jak poszedłem biegać to zrobiłem 10 km w 51 minut „bo się fajnie biegło”. Jak się OPowi dobrze biegło, to biegł, nie rób z niego kaleki, a ból za mostkiem prawdopodobnie jest nerwobólem. Jakby każdy ból mostka był zawałem, to trup ścieliłby się gęściej niż w bergamo.
  • Odpowiedz
@illaddictyou: Zgadzam się z opem z postu wyżej. Też miałem swego czasu dobry ponad rok przerwy od biegania, i też wracając po tym roku zaczynałem od 5km, po 2 tygodniach latałem już po 8km, a po równo miesiącu już spokojnie ponad 10km robiłem. Rok to wcale nie jest taka duża przerwa, organizm "nie zapomina" jak się powinno biegać, jedyne co to płuca doznają szoku, bo po takim czasie nie są w
  • Odpowiedz
@Pleb12: ja kiedyś po 2 latach przerwy i z dodatkowymi kilogramami zrobiłem 6km w tempie ok 6:00min/km. Jakieś 1-2 dni później myślałem, że mam problem z wyrostkiem bo mnie mocno bolało. Aż się mocno wystraszyłem. Okazało się, że nic takiego. Po prostu organizm odzwyczajony wysiłku chyba aż tak zgłupiał. Jak się siedzi to potem trochę biegu i narządy pewnie głupieją ...
  • Odpowiedz
@Pleb12: tak, generalnie wszelkie przeciążenia, zarówno fizyczne, jak i psychiczne lub ich mix, wyłażą głównie w nocy (np. serducho będzie świrować), wyjątkiem są udary niedokrwienne, czyli z blokadami w naczyniach i one raczej w dzień występują
  • Odpowiedz