Wpis z mikrobloga

Prysznic z wanną w układzie, jak na zdjęciu - hit czy kit? A może w takim przypadku lepiej zamknąć przestrzeń kąpielową drzwiami?

Mam długą, wąską łazienkę i zastanawiam się nad poniższym rozwiązaniem. Prysznic na co dzień, ale wanna również czasem się przydaje. Kompromis samej wanny z deszczownicą i parawanem średnio mi pasuje - nie chcę codziennie włazić do wysokiej wanny i ryzykować wywinięcie orła ;p

#projektowaniewnetrz #wnetrza #design #inspiracje #aranzacjawnetrz #lazienka #remontujzwykopem #remont
sphinxxx - Prysznic z wanną w układzie, jak na zdjęciu - hit czy kit? A może w takim ...

źródło: 89c26612a41e7176b9e81dc76bfca747

Pobierz
  • 12
  • 0
@Poldek0000: Nie no, w takie wynalazki to się nie bawię ;p Ale dzięki za pomysł, ciekawe rozwiązanie mimo wszystko.

Po real fotkach z neta mam wrażenie, że przezroczysta szyba jest tu dobrym rozwiązaniem. Chroni od chlapania, a jednocześnie przepuszcza światło i nie zmniejsza optycznie wielkości łazienki.
@sphinxxx: Minimum drzwi przy takiej małej łazience (choć wg mnie cały pomysł to już durne marnowanie miejsca) i jak to ma wyglądać po ludzku to zmiękczacz wody... Otwarty prysznic może być tylko jak masz minimum z 10m2 pomieszczenia i przestrzeń kąpielową wydzieloną "strefowo", czyli nie wchodzisz tam po nic innego, niż żeby się umyć. Wtedy nie trzeba tego ogarniać i ochlapana okolica nie ma większego znaczenia.
pomieszczenia i przestrzeń kąpielową wydzieloną "strefowo", czyli nie wchodzisz tam po nic innego, niż żeby się umyć. Wtedy nie trzeba tego ogarniać i ochlapana okolica nie ma większego znaczenia.


@sphinxxx: Trochę dłuższa szyba i będzie OK.
  • 0
Wg mnie lepiej sama wanna+ drzwi szklane zlicowane z nią i nad wanną prysznic


@orfan: właśnie tego wysokiego kroku do wanny codziennie chciałbym uniknąć, stąd kombinacje nad prysznicem. Jak przekonam się, że nie da rady/nie ma sensu inaczej, to pewnie tak zrobię.

choć wg mnie cały pomysł to już durne marnowanie miejsca


@pietryna123: jak wstawię samą wannę, to i tak dla zachowania komfortu odległości, będzie musiała zostać zachowana przestrzeń przed
@sphinxxx: Na podstwie moich doświadczeń z ostatnich pobytów w hotelach:
- wanna z szklaną zasłoną do codziennego prysznica nadaje się tak jak ciągnik siodłowy na dojazdy do pracy - niby się da ale trzeba być masochistą żeby go tak uzywać na codzień
- Prysznic z odływem liniowym otwarty na łazienkę - to wymyślił jeszcze większy debil niż ten pomysł wyżej, może i ładnie wygląda ale za każdym razem jakbym ostrożnie się
@orfan korzystałem kilka lat z takiej szyby na wannie, dla mnie to bajka, mała szyba powierzchniowo, nie masz dodatkowej podłogi, gdzie leje się woda, rozważ, właśnie w domu stoję przed montażem