Wpis z mikrobloga

No ale nie bądź leniem, można przecież podać konkrety w jaki sposób konkretne reformy podatkowe celujące w milionerów uderzyły w gorzej zarabiających


@johny-kalesonny: Przecież podałem. Mogę podać setki konkretów, ale ty i tak nie zrozumiesz. Podatki zawsze płaci konsument, nigdy producent. Jeżeli bilet na koncert Taylor Swift kosztuje 2000zł to w cenie biletu płacisz podatek, który milionerka Taylor Swift przekazuje potem do skarbówki. Ty go płacisz. Gdyby nie płaciła podatków to
Przecież podałem. Mogę podać setki konkretów, ale ty i tak nie zrozumiesz


@Jah00: Ty nie podajesz konkretów, tylko jakieś opowiastki. Nie mówisz o konkretnych podwyżkach i jak wpływa to na podatników. Ty sobie tworzysz jakiś bajkowy świat, w którym dzieją się rzeczy, które myślisz, że dzieją się w rzeczywistości.

I też nigdy nie podasz tych konkretów, bo jesteś intelektualnym leniem, jak właściwie wszyscy wyborcy Konfederacji. Ciebie nie obchodzi problem i rozwiązanie
@Jah00: Tak jak pisałem wcześniej, prosiłem Cię o konkrety - wskazanie jakie konkretne podwyżki podatków dla milionerów przełożyły się na gorzej zarabiających. A nie #!$%@? wysryw chłopskiego rozumu, gdzie piszesz o czymś co Tobie się wydaje, że jest logiczne.
Wszystkie dochodowe się przekładają. Np. danina soldarnościowa, albo od podatek "nadmiarowych zysków".


@Jah00: W jaki sposób? Czy możesz faktycznie udowodnić, że płacisz więcej na przykładzie produktów/usług, które podrożały na skutek podatków dla miliarderów?
@Njal: Polskie lewaczki ubzdurały sobie, że żyją w USA gdzie jesteś albo biedakiem albo zarabiasz 6-cyferek XD

W tym kraju nie ma tylu milionerów i miliarderów by wydoić ich z hajsu na wszystkie wydatki publiczne. Większość pójdzie na barki klasy średniej.

Poza tym my nie potrzebujemy więcej kasy w budżecie tylko nią lepiej gospodarować i zabrać ją bezproduktywnym pasożytom i rozdać produktywnym młodym ludziom, którzy chcą zakładać rodziny.
W jaki sposób? Czy możesz faktycznie udowodnić, że płacisz więcej na przykładzie produktów/usług, które podrożały na skutek podatków dla miliarderów?


@johny-kalesonny: Dowodem jest prawo popytu i podaży. Realne ceny oraz płace ustala rynek. Jeżeli ktoś zarabia 200 000 zł i tak to wycenia rynek, to jak nałożysz na to 50% podatku to rynek nadal będzie wyceniać taką płacę na 200 000 zł. W wyniku tego zarobki takiego człowieka natychmiast rosną do