Wpis z mikrobloga

Zyje ktoś z kotem i ma alergię? Okazało się trzy tygodnie po przywiezieniu, ze jednak mam. Ma obecnie cztery miesiące. Objawy to lekki katar, potem ból migdałków ktory ustapil i gryzienie w gardle, uczucie czegoś na krtani. Zacząłem brać allertec raz na dobę i po tym w zasadzie minelo i ustąpiło od kilku dni, moge bawić i siedzieć z kotem, nie świszczę, nie kaszlę. Czasem mi sie tylko wydaje dziwnie ze troche ciezej mi sie oddycha i oddychalem ustami, ale to obecnie minęło. Często sprzątany dom, odkurzana kanapa, oczyszczacz powietrza, kot odseparowany od sypialni, wysypiam sie dobrze.
Biore tez leki mocno wysuszające sluzowkę i nos, co moze to poteguje reakcję.

Myślicie że może sie nasilić?

#kot #koty #alergia #alergie #odczulanie
  • 11
  • Odpowiedz
@Przehypowany: bo generalnie wydaje mi się, że szanse są 50/50. Albo się odczulisz albo sobie pogorszysz alergię. Ja kiedyś wynająłem pokój w mieszkaniu, gdzie był kot. Przez dwa miesiące była masakra, później jakoś mi samo przeszło. Po wyprowadzce do mieszkania bez kota alergia wróciła i aktualnie mam dużo bardziej ostrą reakcję przy kontakcie z koteczkami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Przehypowany: Nie dziwię się! Na Twoim miejscu też bym nie miał zamiaru go oddać, bo koty są super! U mnie alegria objawiała się nieznośnym swędzeniem oczu i mocnym katarem. Właściwie to miałem kran w nosie, tak się lało. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak mieszkałem z tym kotem to nie brałem żadnych leków na alergię. Było ciężko, ale myślę, że dzięki temu szybciej się przyzwyczaiłem. Teraz, po
  • Odpowiedz
@Przehypowany ja mam! Przez kilka lat codziennie jadłam 1 tabletkę zyxu + kilka razy w tygodniu psik do nosa (Pronasal) + jak było bardzo źle to Cirrus (max. 1-2 razy w miesiącu).
Pani poleciła mi bilastyne (co ciekawe, miałam to już kiedyś i w ogóle nie działało na mnie), ale spróbowałam znów i jest ok. Zauważyłam też, że już nie muszę codziennie brać leków.
  • Odpowiedz
@Przehypowany jakby co to awaryjnie mam jeszcze cirrus i otrivin do nosa (nie można stosować dłużej niż 7 dni)
Na rękach mam czasem wyprysk potnicowy - nie wiem czy od kitku czy od innych rzeczy typu płyn do naczyń - mam Afloderm Belogent na to.
Ostatnio miałam jakieś ciapki na nogach xD też nie wiem z czego
  • Odpowiedz
  • 0
@swinka_morska: z ciekawosci ile kg wazy Twoj kot ? Słyszałem ze zalezy to tez od wagi/wielkości. Wyprysków brak ale mam za to dziwną fazę ze bolaly mnie uszy co minęło na szczęście i mam nadzieje ze nie wroci. Te cuda do nosa sprawdzę jeszcze, poki co jade na samym anty hist jest praktycznie bez objawów ale kot wazy niecale dwa kg, jest młody. Cholera wie co bedzie później ale dobrze
  • Odpowiedz