Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, bo wynajmuje mieszkanie do góry w domu i na dole mieszka rodzina, która wynajmuje jeszcze jedno mieszkanie. Mamy wejścia na jednej klatce, więc przechodząc do sedna wnoszę rower sobie do góry, bo mam elektryczny rower troszkę kosztował i boję się go zostawiać zwyczajnie na zewnątrz, a w garażu nie ma do czego go przypiąć. Dzisiaj wracam sobie do domu, a na drzwiach jest przekreślony rower i kamera centralnie na wejście „tak jest to skierowane do mnie” czy oni mają prawo mi zabronić wnosić sobie SWÓJ rower do góry? Skoro nikomu nie przeszkadzam i nie hałasuje, to jest normalnie jakiś żart, co więcej, to nie właściciele tego budynku tylko zwyczajni wynajmujący tak samo jak ja. XD #niemcy #prawo
urzedniczatv - Mam pytanie, bo wynajmuje mieszkanie do góry w domu i na dole mieszka ...

źródło: Zdjęcie WhatsApp 2023-08-06 o 21.47.15

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@urzedniczatv jak dobrze gadasz po niemiecku możesz sobie pójść do sąsiadów i powiedzieć ładnie że kamera jest nielegalna i nie życzysz sobie nagrywania. Dopóki nie masz w umowie zakazu wnoszenia roweru do góry mogą Cie pocałować w pompkę.
  • Odpowiedz
W swoim mieszkaniu. Nie jest to część wspólna wnoszę to dzień w dzień po schodach do siebie.

@urzedniczatv: E tam, to #!$%@? im w dziąsło. Ja bym gadał z właścicielem zanim oni pójdą i swoją wersję przedstawią. Zgłoś, że zamontowali kamerę i zapytaj o trzymanie roweru w mieszkaniu (tylko nie wspominaj, że elektryk ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
  • Odpowiedz
@urzedniczatv Masz, nawet google Ci przetlumaczy.
https://www.verbraucherzentrale.de/wissen/digitale-welt/datenschutz/mit-ueberwachungskameras-nur-das-eigene-grundstueck-filmen-12960
https://www.stern.de/amp/panorama/urteil-im-nachbarschaftsstreit-darf-man-das-treppenhaus-per-kamera-ueberwachen--3194296.html
Bawilem sie troche w sicherheittechnik, glownie na obiektach przemyslowych czy uzytecznosci publicznej i okamerowanie ma dosyc sztywne zasady. Przykladowo jak kiedys chcialem zlapac kamera jak najwieksza powierzchnie to musialem ja przerobic, poniewaz poza terenem obiektu lapala pobliski chodnik i droge.
Do tego zeby miec kamere w takim miejscu musisz miec widoczna informacje ze obiekt jest monitorowany.

Przepisy p.poz reguluja fakt ze drog ewakuacyjnych do
  • Odpowiedz