Wpis z mikrobloga

Mieliście kiedyś problem ze znalezieniem najlepszego sposobu na ułożenie waszych flakoników? Trzymacie je ściśnięte w szafie? A może luzem na biurku?

Ja przez ten problem przechodziłem i chciałem się podzielić z wami moją historią.

Od kilku miesięcy moje flakoniki leżały mi luzem na biurku, bo nie miałem na nie lepszego miejsca. Były one cały ten czas w ogromnym nieładzie - wystarczyło się tylko źle na nie popatrzeć i nagle połowa z nich leży przewrócona. W przeciągu pierwszego miesiąca wywróciły mi się tak co najmniej 7 razy! Chyba sobie wyobrażacie jakie to musiało być wkurzające jak kolejny raz musiałem stawiać 10 buteleczek do pionu (a to tylko w najlepszym razie, bo łącznie stało ich tam ponad 40). Na pewno chociaż raz zbyt mocno tknęliście szafkę w łazience, otwieracie, a tam wszystkie pasty, szczoteczki, i kosmetyki leżą przewrócone ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zastanawiałem się więc bardzo długo jak je ogarnąć. Chodziłem po sklepach i oglądałem różne pudełeczka z szufladkami, z otwieranym wieczkiem, z przegródkami - nic, przy czym krzyknąłbym “To jest to!”. Problemem jednak było to, że każda z tych buteleczek miała na sobie etykietę, więc upchanie ich wszystkich do jakiegoś tam pojemnika sprawiało że nie mogłem odczytać ich nazw. A zaś gdy flakoniki nie były ciasno upchane, to bardzo łatwo mogły się przewrócić - w końcu niektóre z nich miały ledwie średnice pół centymetra!

Miałem więc 2 opcje, z których żadna nie była dobra.

…a przynajmniej tak mi się wydawało.

Przeglądając internet trafiłem na piankę Evę - “To jest to!” wykrzyczałem. Od razu miałem przed oczami obraz jak to będzie wyglądać. Zamówiłem duży arkusz 100 cm x 50 cm pianki o grubości 1 cm. Teraz wystarczyło tylko kupić narzędzia…

No i mamy problem numer 2. Jak wyciąć idealnie okrągłe otwory z pianki? Narysować je cyrklem i wyciąć nożykiem do papieru? Przerabiałem to - trzeba się dużo napracować przy cięciu, a wychodzą one bardziej wykrzywione niż usta Morawieckiego kiedy mówi prawdę.

Kolejna rundka po internecie i znalazłem. Nożyk cyrklowy. Wiecie co to jest? Nawet nie googlujcie, ja wam powiem - to jest cyrkiel z nożykiem. Specjalne narzędzie do wycinania kółek z papieru.

…no właśnie, papieru - a papier nie ma grubości 1 cm.

Jaki byłem zawiedziony gdy próbuję wyciąć pierwszy otwór, a cyrkiel ledwo sięgnął na głębokość 0,5 cm. Przez kolejne dni problem ten spędzał mi sen z powiek. Wszędzie zacząłem zauważać kółka. Pewnego dnia zasłyszałem rozmowę 2 sebiksów przy okrąglaku: “(...) ostatnio byliśmy z Kaśką koło kręgielni (...) i tam ją wziąłem od tyłu”.

“OD TYŁU” NO JASNE!

Nie dowierzałem że to było takie proste - wystarczyło tylko wyciąć kółko na głębokość 0,5 cm z jednej strony pianki, przebić się jakąś igłą przez dziurkę na środku - tak żeby zrobić otwór na drugiej stronie i od tyłu zrobić kolejne kółko na 0,5 cm.

0,5 + 0,5 = 1
Ale byłem dumny jak to wymyśliłem. Czułem się jak Einstein kiedy wymyślił równanie teorii względności (ʘʘ)

No i to koniec historii. Szczęśliwie powycinałem otwory z pianki i zrobiłem podstawkę która zakończyła wszystkie moje problemy. Jedynym minusem z tej historii jest to że znajomi mówią na mnie dziurkacz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Reszta zdjęć w komentarzach

#perfumy #pasta #robotkireczne #tworczoscwlasna
Xaaq - Mieliście kiedyś problem ze znalezieniem najlepszego sposobu na ułożenie waszy...

źródło: 1

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Xaaq: jak wyciągasz to nie wyciąga się cały fragment z pianką?

Mógłbyś je łączyć w całość np. wbijać wykałaczki pomiędzy boki.
  • Odpowiedz
@Xaaq: Miałem ten sam problem, dlatego zrobiłem półeczki na bocznych drzwiach szafy. Fajne, szybki dostęp + wszystko czytelne. Polecam gdyby skończyło Ci się miejsce na blatach ;)
harry__ - @Xaaq: Miałem ten sam problem, dlatego zrobiłem półeczki na bocznych drzwia...

źródło: IMG_0636

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@mk321: Ta obramówka jest przyklejona klejem do podstawy, a te elementy z otworami są po prostu włożone - więc można je wyjmować i zastępować innymi. Przy czym są one na tyle ciasno, że takie włożone elementy nie "latają" w środku.
  • Odpowiedz