Wpis z mikrobloga

Pytanko do osób które przeprowadziły się do #wroclaw z innego miejsca myśląc, że to mega miasto w którym będziecie czuć się idealnie. Czy rzeczywiście jest/było tak dobrze jak sobie wyobrażaliście?
#pytanie #ankieta #rozkminy

Jak było u was?

  • Tak, faktycznie jest super 62.1% (59)
  • Nie, okazało się że to nie miasto dla mnie 37.9% (36)

Oddanych głosów: 95

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@FELIX90: ale nie pytam żeby przekładać to na swoje życie. Wiadomo że każdy ma swój gust itd. Ja wiele pytań i ankiet dodaję z czystej ciekawości, żeby np zobaczyć perspektywę drugiej osoby
  • Odpowiedz
@viciu03: korki, korki i jeszcze raz korki plus Ceny z dupy. Można albo mieć tutaj kurnik 50m2 albo dom w mniejszym mieście. Ja przyszedłem na studia i zostałem ale będę uciekał, już działka kupiona
  • Odpowiedz
@viciu03: to nawet nie tylko i wyłącznie kwestia gustu, bo wciąż lepiej być przeciętnym w Walbrzychu niż bezdomnym w Paryżu. Kwestia co ci to miasto daje i jak te możliwości potrafisz wykorzystać.
Jest piękne, położone w jednym z cudowniejszych regionów Polski, dobrze skomunikowane. Jak wymyślisz sobie nagle jakąś głupotę do kupienia, to z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz od ręki. Niezły rynek pracy, można zarabiać jak zachodni specjalista nie będąc w IT.
  • Odpowiedz
@viciu03 to zależy. Jak blisko rynku w centrum to masz absolutnie wszystko czego potrzebujesz w zasięgu 15 min rowerem. Minusem jest to że jest hałas i często nawet przy zamkniętych oknach da się usłyszeć ruch uliczny, szczególnie jak jakiś baran gazuje swoim pseudosportowym autem. Jak na jakimś Jagodnie to nie ma większego sensu, bo kurniki jak w centrum, a dojazd jak z wioski pod Wrocławiem.
  • Odpowiedz
  • 1
@FELIX90: wiadomo, ale jednak w życiu fajnie jest być tam gdzie się chce, a nie gdzie jest przystępna cena mieszkania. Ale najpierw trzeba zarobić i odłożyć coś żeby móc sobie pozwolić na mieszkanie w mieście tak dużym. Kwestia wyłącznie jakiegoś planu i trzymania się go.
Dobrze jest też wypracować sobie w życiu taką wolność, że jak gdzieś się nie spodoba to kończysz umowę najmu składasz wypowiedzenie i kierujesz się w
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiezycoweNieruchy: słyszałem że we Wrocławiu jest znakomicie rozbudowana komunikacja miejska i nawet jeśli by ktoś nie miał prawa jazdy to bez większych problemów pociągiem czy autobusem może dostać się z każdego w każdy zakątek miasta
  • Odpowiedz
słyszałem że we Wrocławiu jest znakomicie rozbudowana komunikacja miejska i nawet jeśli by ktoś nie miał prawa jazdy to bez większych problemów pociągiem czy autobusem może dostać się z każdego w każdy zakątek miasta


@viciu03: było nie gadać z naganiaczem sutryczkiem tylko z użytkownikami wagonów bydlecych
  • Odpowiedz
@viciu03: Największym problemem jest to, że ciężko tutaj o dobre miejsce do zamieszkania. Jak się ma kupę hajsu na jakiś domek w granicach miasta to jest super. W przeciwnym razie najczęściej trzeba wybrać patodeweloperkę na obrzeżach i mieszkać koło jakichś głośnych Ukraińców. I to jest dla mnie minusem, same miasto jest ok. Z minusów jeszcze bym dodał to ilu prostaków mieszka w tym mieście. Wydaje mi się, że wiele osób
  • Odpowiedz
@viciu03: Syf, brud, smród. Drogi w tragicznym stanie, zdewastowana większość elewacji budynków, transport publiczny zapewniają Konstale, powszechny wandalizm, włamania, centrum poza nielicznym wyjątkami wygląda jak zasprejowane getto.
Miasto jest zacofane 15 lat w stosunku do innych duzych miast wojewódzkich i generalne przypomina bardziej slumsy niż to co tutaj niektórzy wrzucaja na zdjęciach.
  • Odpowiedz
że to mega miasto w którym będziecie czuć się idealnie.


@viciu03: XD
A tak serio, to może rzeczywiście coś jest w tym Wrocławiu bo pamiętam jak pierwszy rok tam mieszkałem, to też ciągle podziwiałem rzeki i architekturę.
Po roku to przechodzi i zostaje #!$%@? na cały cyrk jaki dzieje się w tym mieście na ulicach i na rynku mieszkaniowym.

Aha i nową architektura też powoduje że Wrocław stroje się powoli
  • Odpowiedz
@wuwuiks:

Miasto jest zacofane 15 lat w stosunku do innych duzych miast wojewódzkich


Pod jakim względem i do jakich miast wojewódzkich? W których mieszkałeś i pod jakim względem?
  • Odpowiedz