Wpis z mikrobloga

W związku z zainteresowaniem ideologią #antynatalizm mam pytanie. Czy antynatalisci są weganami? Czy dokładacie cegiełkę do cierpienia żywych istot i jecie inne stworzenia pogłębiając ich cierpienie? Bo to byłaby już hipokryzja, walczyć z cierpieniem i jednocześnie zadawać cierpienie innym.
  • 103
  • Odpowiedz
@Zerero: Do bezkarnego atakowania i obrażania ludzi za chęć posiadania dzieci, jednoczenie samemu wprowadzając na świat cierpienie. Wybiórcze traktowanie antynatalizmu, czy jakiejkolwiek ideologii, to zwyczajne wykorzystywanie jej. Dla większości tu jak widzę jest to sposób na obrażanie i atakowanie innych. Czy wam to sprawia przyjemność okrutni ludzie? Sprawia wam przyjemność cierpienie żywych istot?
  • Odpowiedz
@SuperTimor435:

Do bezkarnego atakowania i obrażania ludzi za chęć posiadania dzieci, jednoczenie samemu wprowadzając na świat cierpienie. Wybiórcze traktowanie antynatalizmu, czy jakiejkolwiek ideologii, to zwyczajne wykorzystywanie jej. Dla większości tu jak widzę jest to sposób na obrażanie i atakowanie innych. Czy wam to sprawia przyjemność okrutni ludzie? Sprawia wam przyjemność cierpienie żywych istot?
  • Odpowiedz
@Pleb12: Ty masz jakieś dziwne przekonanie, że nikt nie ma prawa postępować dobrze w jakiejś sprawie, bo w innej być może nie postępuje dobrze. Ciężko być na tym świecie w 100% dobry i każde działanie w tym kierunku zasługuje na szacunek. Antynatalizm nie zakłada postępowania dobrze w każdej dziedzinie życia, tylko w sprawie rozpłodu LUDZKIEGO. Antynatalista, który je mięso nie jest więc hipokrytą. Możesz tego nie lubić(jak np. ja), ale próbując
SuperTimor435 - @Pleb12: Ty masz jakieś dziwne przekonanie, że nikt nie ma prawa post...

źródło: IMG_20230805_195403_413

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pleb12: Bardzo atakujemy poprzez czasem skuteczne próby uświadomienia ludzi, by nie sprowadzali nowych ofiar i oprawców, którzy sprowadzą nowe ofiary i oprawców. Sorry, ale nawet kilka przekonanych osób jest warta kontynuacji rozmawiania o antynatalizmie, a "atakowani" są w większości uparci nataliści, którzy decyzji i tak nie zmienią oraz zaczynają z nami dyskusję poprzez atakowanie nas, namawianie do samobója i wiele innych rzeczy z binga takiego natalisty.
Zerero - @Pleb12: Bardzo atakujemy poprzez czasem skuteczne próby uświadomienia ludzi...

źródło: pke9iznlctia1

Pobierz
  • Odpowiedz
@SuperTimor435: Atakowanie innych za chęć posiadania dzieci, jednocześnie krzywdzenie zwierząt jest dobre? XD Gdyby tak antynatalisci nie jedli zwierząt i nie atakowali innych za posiadanie dzieci, to swiat byłyby dużo lepszy. Antynatalista jedzący zywa istotę to cynik i hipokryta. Walczy o brak cierpienia a cierpienie wytwarza.
  • Odpowiedz
@Pleb12

Antynatalista jedzący zywa istotę to cynik i hipokryta.


Zgodnie z tym co napisałem wcześniej:
Ktoś kto uważa się za dobrego człowieka jedzący żywą istotę to cynik i hipokryta. Antynatalizm dotyczy tylko rozrodu ludzkiego
  • Odpowiedz
@SuperTimor435: Dlatego antynatalisci nie weganie są cynikami i hipokrytami. Wybieracie sobie wygodnie dla was, którego cierpienia będziecie bronić. Łatwo jest atakować innych za dzieci, bo to wymaga tylko shitpostowania w internecie, a jak faktycznie macie możliwość przysłużyć się zniwelowaniu cierpienia, to nie robicie nic, bo to już wymaga wysiłku. Ha tfu

  • Odpowiedz
@SuperTimor435: Nie przyczynia się w żadnym stopniu. Wy i tak byście nie mieli dzieci. Nie sądzę żebyście atakiem kogokolwiek przekonali do rezygnacji z chęci posiadania dzieci. Z badań wynika, że ludzie którzy nie chcą posiadać dzieci, nie podają jako powodu chęci zniwelowania cierpienia,:

https://oko.press/dlaczego-kobiety-nie-chca-miec-dzieci-sondaz

Takze nie macie żadnego wpływu na obniżenie cierpienia, a dodatkowo sprawiacie cierpienie istotom żywym.
  • Odpowiedz
@Pleb12: Antynatalizm jest mocno niszowy i nieznany. Ja sam na pytanie czemu nie chcę dzieci odpowiadam, że nie chcę odpowiedzialności i problemów, bo tlumaczenie antynatalizmu wiekszosci ludziom wymaga za dużo wysiłku.

Takze nie macie żadnego wpływu na obniżenie cierpienia, a dodatkowo sprawiacie cierpienie istotom żywym.


No, dokładnie. Antynatalizm nie obniża cierpienia, ale mu zapobiega. Pomyśl ile cierpienia stworzy złośliwy komentarz na wykopie, a ile robienie nowych ludzi? W dziedzinie tworzenia cierpienia
  • Odpowiedz