Wpis z mikrobloga

Czy znacie może link, w którym w przystępny sposób są podsumowane propozycje podatkowe partii startujących w najbliższych wyborach? Albo linki do propozycji podatkowych partii które będą miały listy w całym kraju? Interesują mnie proponowane przez nich stawki podatków PIT i CIT w jaki sposób będą obliczać szeroko rozumianą składke ZUS, czy ktoś proponuje podatek katastralny, ewentualnie inne daniny/składki które chcą wprowadzić/zlikwidować?

Trochę mniej mnie interesuje gdzie te pieniądze pójdą, z mojej perspektywy wszystko i tak idzie do durszlaka postawionego nad zlewem - jestem w takim wieku i takiej sytuacji rodzinnej, że absolutnie nic z tego do mnie nie trafia

Szczerze mówiąc mam w dupie sprawy światopoglądowe, to czy będzie lgbt, czy nie będzie, to czy będzie aborcja czy nie będzie, ale na jakiejś podstawie musze podjąć decyzje o zagłosowaniu, lub ewentualnie nie pójściu w ogóle na wybory. Znam jakieś ogólne charakterystyki poszczegolnych partii, ale szczerze mówiąc mam wrażenie, że cała debata toczy się wokół Ukraińców, imigrantów, aborcji i afer PiSu. Ja chciałbym sobie policzyć co mi się będzie opłacać przez następne 4 lata

#polityka #podatki #gospodarka #4konserwy #neuropa
  • 3
@Rizzo: Co roku jest latarnik wyborczy, ale ponieważ wybory jeszcze nie zostały oficjalnie ogłoszone i kampanie wyborcze się nie zaczęły to nie ma żadnych deklaracji programowych partii.

https://latarnikwyborczy.pl/

Ale jak pytasz o konkretne rozwiązania podatkowe to zapomnij, ministerstwo finansów w rządzie większościowym wprowadza zmiany samo nie wiedząc do ostatniej chwili co przejdzie i w jakiej formie, a szykuje nam się teraz rząd koalicyjny więc będzie zero przewidywalności.
@Rizzo: Nic Ci się nie będzie opłacać, bo jedyne na co możesz liczyć to dokręcanie śruby. A jeśli jakaś partia temu zaprzecza, to najpewniej kłamie. W dzień wyborów proponuję usiąść wygodnie w fotelu przy piwku/herbatce i zastanowić się, co można zrobić, by #!$%@?ć to państwo jeszcze bardziej, tak by się to Tobie opłacało