Wpis z mikrobloga

O takoł urodzinową kolacyjkę dziś przyrządziłem. Tak, uczciłem dzień bycia bliższym do śmierci o rok jajecznicą. Jakie życie, taki rap. Zawsze robiłem ze smażoną cebulką, ale to dlatego, że byłem młodszy i głupszy. Dziś po raz pierwszy postanowiłem wzbogacić chłopską strawę o szpinak i paprykę. Już bez ketchupu. Dałem trochę sosu sriracha, który znalazłem w lodówce, żeby wypalić podniebienie jak resztki nadzei na powrót nieubłaganie uciekającej młodości.

Skład:
#jajka #jajka #maslo #cebula #papryka #szpinak #pomidor

#jajecznica #kolacja #kuchnia #jedzenie #jedzzwykopem #urodziny
NotYetDefined - O takoł urodzinową kolacyjkę dziś przyrządziłem. Tak, uczciłem dzień ...

źródło: temp_file1676170678871633545

Pobierz
  • 16
@kureci_paratko Jeśli masz szpinak mrożony jak ja, to najpierw szpinak rozmrażasz na patelni, w odrobinie wody na średnim ogniu, przez 5 minut, potem dodajesz odrobinę masła, szczyptę soli i pieprzu i dalej gotujesz. A jak masz normalny szpinak, to wrzucasz jednocześnie z papryką i cebulą w kostkę i smażysz wszystko na maśle lub oleju, aż warzywa zrobią się miekkie, a cebulka się zeszkli i wtedy rozbełtane jajka ze szczyptą soli i pieprzu
@NotYetDefined z kurczakiem mi nie smakowało. Ja jadę klasyka. Boczek wędzony/słonina wędzona osmazona, cebula, nakrájím salami (Vysočina/lovecký salám/poličak) i po zeszkleni cebuli dodaje jajka ;) po zamieszaniu dodaje ser żółty czasem łyżkę śmietany i szczypiorek. Kiedyś lubiłem zwykła jajecznicę z osmazona kiełbasa, z serem i szczyptą przyprawy curry. też robi robotę ;)
@NotYetDefined nie powinno. A naprawdę zmienia smak. Kiedyś jadłem dość często jajka to miałem już sporo kombinacji. Jak poznałem swoją, to już zupełnie. Jej to bardzo smakowało. Później sadzone na słoninie/boczku, posypane od razu po wbiciu na patelnię szczypiorkiem. Też coś dobrego ;) Bardzo fajne jest do pracy robienie jajka sadzonego (volské oko) do bułki. Bułkę mazać majonezem/tatarská omáčka kawałek saláty, płatek boczku lub osmazonej słoniny/szynki i super przekąska do pracy gotowa